اخبار 31 مرداد 1400 - 3 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

افزایش واکسیناسیون کرونا در خراسان شمالی

افزایش واکسیناسیون کرونا در خراسان شمالی

 استاندار خراسان شمالی از افزایش میزان واکسیناسیون در استان خبر داد و گفت: از فردا فعالیت بانک ها و ادارات آغاز خواهد.

 محمد علی شجاعی در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا که ۳۰ مرداد ماه در استان برگزار شد، با قدردانی از مردم استان برای رعایت محدودیت های اعمال شده در ایام تعطیلات گذشته گفت: در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی در مراسم های مذهبی از استان های برتر بودیم.

شجاعی با اعلام اینکه شیب استان از نظر تعداد ابتلا و فوتی ها هنوز رو به افزایش است، افزود: عدد آر با شیب کمی در حال کاهش است که این نشان دهنده کاهش میزان شیوع بیماری در استان است.
وی گفت: روند واکسیناسیون افراد در استان نسبت به ماه گذشته در استان افزایش یافته است و با پیگیری های انجام شده در خصوص تامین تجهیزاتی از جمله دستگاه اکسیژن ساز و دارو در حال حاضر کمبودی در استان وجود ندارد.
مقام عالی دولت در خراسان شمالی با درخواست دوباره از مردم استان مبنی بر رعایت پروتکل های بهداشتی و عدم حضور در هر نوع تجمعی، گفت: در خصوص تردد با استان های همجوار به ویژه استان خراسان رضوی باید بیشتر دقت شود.
وی تصریح کرد: تجمعات مردم در مراسم های عروسی و مذهبی در روستاهای استان وضعیت مناسبی ندارد و پروتکل های بهداشتی کمتر رعایت می شود و برای حل این مشکل باید پایگاه های بسیج محلی ورود جدی داشته باشند.
محمدعلی شجاعی خطاب به دانشگاه علوم پزشکی استان، تاکید کرد: میزان فوتی ها به تفکیک شهرستان، شهر و روستا اعلام شود تا تمام بدنه اجرایی استان در نقاط پرخطر برای کاهش شیوع این بیماری به کار گرفته شود.
شجاعی افزود: در خصوص نحوه بازگشایی مدارس کمیته ای تخصصی در سطح ملی موضوع را بررسی خواهد کرد و بنا بر اعلام رئیس جمهور بازگشایی مدارس باید رعایت شرایط لازم از جمله واکسینه معلمان، دانش آموزان و کادر آموزشی مدارس باشد.
وی گفت: از فردا تمامی ادارات و بانک ها فعالیت خود را آغاز خواهند کرد اما بر اساس رنگبندی شهرها تمامی محدودیت ها از جمله منع تردد شبانه و فعالیت کسبه اعمال خواهد شد و بنابر اعلام ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا فعالیت اصناف منوط بر رعایت دستورالعمل بهداشتی اعلام شده خواهد بود.
پیگیری بحث واکسیناسیون ۱۰۰ درصدی زندانیان استان، انجام مراقبت های لازم در حمل و نقل واکسن به استان و به کارگیری ظرفیت های بخش خصوصی و سایر ارگان ها در راستای کمک به بخش درپان استان از دیگر تاکید شجاعی در این نشست بود.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *