اخبار 11 مهر 14003:48 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

برگزاری بیش از ۴۰۰ رویداد فناورانه در مراکز رشد دانشگاه آزاد در نیمه اول سال

برگزاری بیش از ۴۰۰ رویداد فناورانه در مراکز رشد دانشگاه آزاد در نیمه اول سال

مدیرکل کارآفرینی و مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی از برگزاری بیش از ۴۰۰ رویداد فناورانه در مراکز رشد این دانشگاه در ۶ ماه اول سال ۱۴۰۰ خبر داد.

 دکتر قباد بهزادی پور با اعلام این خبر گفت: رویدادهای فناورانه از شاخص های ارزیابی و سطح بندی مراکز رشد دانشگاه است، لذا مدیران مراکز رشد باید با یک برنامه ریزی دقیق بتوانند در طول سال جهت رسیدن به اهداف مرکز رشد خود، رویدادهای فناورانه مختلفی را برگزار کنند. این رویدادها در ۱۰ بخش و با اهداف متفاوتی برگزار می شود.
دکتر بهزادی پور تأکید کرد: در ۶ ماه اول سال جاری رویدادهای فناورانه که برگزار شده، عبارت از استارتاپ ویکند (۸ مورد)، وبینار (۱۸۰مورد)، دوره های آموزشی (۱۶۳ مورد)، طرح پویش کارآفرینی (۲ مورد)، چالش فناوری (۳ مورد)، تجربه در مسیر فناوری و نوآوری (“TEDX” تدکس ۱۲ مورد)، روز عرضه و نمایش فناوری (“DemoDay” دمودی ۳ مورد)، نمایشگاه/ جشنواره/ فن بازار(۴ مورد)، ایده شو (۱۰ مورد) و سایر فعالیت های فناورانه  (۲۷مورد) هستند.
به نقل از دانشگاه آزاد، وی خاطرنشان کرد: خروجی رویدادهای فناورانه در مراکز رشد، زمینه توانمندسازی هسته ها/واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان را فراهم می کند. در این راستا رویدادهایی که خروجی آنها منجر به یک قرارداد مالی یا جذب هسته فناور در مراکز رشد شوند، از امتیاز تشویقی در سطح بندی برخوردار خواهند شد.
منبع: ايسنا
مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *