اجتماعی 12 مهر 14004:47 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

عملکرد نامناسب دولتها برای انتصاب مدیران «زن»

عملکرد نامناسب دولتها برای انتصاب مدیران «زن»
عکس تزئینی است.

عضو شورای مرکزی کانون تکریم زن و خانواده، با اشاره به اینکه بر خلاف شعارهای تبلیغاتی در تمام دوره‌های انتخابات، شاهد عملکرد نامناسب برای انتصاب زنان در پست‌های مدیریتی هستیم گفت: برخی علاج درد را در گماردن برخی خانم‌ها در برخی مناصب می‌بینند. در دولت اصلاحات بسیاری از سمت ها صرفا سیاسی و ظاهری بود چراکه زنان منصوب شده توان تصمیم گیری نداشتند. در این میان صرفا حضور جنسیت خانم در مناصب مدیریتی  موثر نیست بلکه استفاده از زنان متخصص و با تجربه مرتبط باید مد نظر قرار داده شود.

 سمیه سادات حسنی حلم در نخستین نشست انسیه خزعلی، معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با دانشجویان که از سوی بسیج دانشجویی دانشگاه الزهرا و در همین دانشگاه برگزار شد، موج “ناامیدی” در میان زنان و دختران را از جمله آسیب‌های مهم زنان و دختران دانست و اظهار کرد: در حال حاضر در شورای عالی قضایی حتی یک خانم قاضی حضور ندارد! ما چگونه توقع داریم این آقایان صدای ما باشند و دید ما خانم‌های را داشته باشند؟ لذا حتما باید از زنان در مناصب مدیریتی استفاده کنیم.
این پژوهشگر حوزه زن و خانواده، با تاکید بر اینکه ما نگاه فمینیستی به مسائل زنان نداریم، ادامه داد: برخی علاج درد را در گماردن برخی خانم‌ها در برخی مناصب می‌بینند. در دولت اصلاحات بسیاری از سمت ها صرفا سیاسی و ظاهری بود چراکه زنان منصوب شده توان تصمیم گیری نداشتند. در این میان صرفا حضور جنسیت خانم در مناصب مدیریتی  موثر نیست بلکه استفاده از خانم‌های متخصص و با تجربه مرتبط باید مد نظر قرار داده شود.
حسنی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به مشکلات حقوقی زنان اعم از مشکلات پیرامون نفقه، مهریه، اثبات عسر و حرج، مسائل مالی زنان رها شده و اجرت المثل و لزوم توجه معاونت امور زنان و خانواده برای رفع این مسائل، تصریح کرد: ما در محاکم شرمنده خانم‌ها هستیم چراکه در بسیاری از حقوق اولیه آنها ضعف وجود دارد و علیرغم تئوری‌ها در عمل اجرای خوبی نداریم.
منبع: ايسنا
مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *