اخبار 10 آبان 14009:05 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

حمایت از تولید و سرمایه گذاری از اولویت‌های اصلی قوه قضاییه است

حمایت از تولید و سرمایه گذاری از اولویت‌های اصلی  قوه قضاییه است

رییس سازمان بازرسی کل کشور گفت: یکی از اولویت‌های اصلی قوه قضاییه حمایت از تولید و سرمایه گذاری است.

‌به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین درویشیان در نشست با فعالان اقتصادی، تولیدکنندگان و کارآفرینان که ظهر امروز در  مجتمع شهید بهشتی برگزار شد، گفت: یکی از اولویت های اصلی  قوه قضاییه حمایت از تولید و  سرمایه گذاری است که شاهد آن هم حدود ۲ هزار  واحد تولیدی فعال شده و یا از تعطیلی آنها جلوگیری شده است.
وی افزود: ما دفتری را تحت تولید و سرمایه گذاری در سازمان بازرسی ایجاد کردیم که تا نصف شب با کارافرینان جلسه دارند. آسیب های سرمایه گذاری را به ریز در بخش های مختلف احصا کردیم و برخی را هشدار دادیم و به مجلس اعاده کردیم برای اصلاح قوانین و مقررات.
درویشیان تصریح کرد: یکی از اشکالات عدم هماهنگی بخش های مختلف دولت و خصوصا بخش های اقتصادی در دادن تسهیلات یا سیاست هایی که بعضا متناقض است  می باشد و باید هماهنگی و قرارگاه واحد در دولت ایجاد شود.
وی افزود: عدم ثبات قیمت ها از دیگر مشکلات ماست که  حتی برخی ارتباطی به تحریم ندارد مثل محصولات فولادی که  هم مصرف کننده و هم تولیدکننده ناراصی اند. عدم اجرای برخی قوانین و مقررات از دیگر مشکلات است و حداقل ۷ الی ۸ قانون در حمایت از سرمایه گذاری تصریح شده است ولی عدم اجرای کامل این قانون مشکلاتی ایجاد کرده است.
وی تاکید کرد: تامین مالی یکی از مشکلات واحدهای  تولیدی است. باید از طرق دیگر بحث تامین مالی مثل بورس و فرابورس حل شود. ضرورت تسریع و تسهیل صدور مجوزها که گفته می شود ۷ خان ولی ۷۰ خان است و برای یک مجوز گاهی باید ۳۰ امضا از دستگاه های مختلف گرفته شود و در دنیا این موضوع حل شده است.
درویشیان گفت: عدم ثبات در سیاست های صادراتی یکی دیگر از مشکلات ماست و بسیاری از بازارهای محصولاتمان را در کشورها از دست دادیم و برخی کشور ها مثل ترکیه و امارات جایگزین ما شدند.
وی تاکید کرد: سامانه جامع مالیاتی باید فعال شود و  امیدواریم این ساختارها و فرایندها که شاید درصد بالایی از کارافرینان است اصلاح شود.  همکاران ما در مرکز و استان ها در سازمان بازرسی برای پیگیری به حق قانونی فعالان اقتصادی همواره  آمادگی همکاری  دارند و  گاهی مشکلات به تذکر حل می شود و این آمادگی را داریم و در خدمتتان هستیم.
انتهای پیام
منبع:ایسنا
مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *