اخبار 1 13 آبان 140012:04 ق.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

تشکر فرمانده سپاه امام رضا(ع) از مردم و بسیجیان برای مشارکت در انتخابات

تشکر فرمانده سپاه امام رضا(ع) از مردم و بسیجیان برای مشارکت در انتخابات

ایسنا/خراسان رضوی فرمانده سپاه امام رضا(ع) با تشکر از اهالی رسانه و بسیجیان برای تلاش جهت افزایش مشارکت مردم در انتخابات گفت: اصحاب رسانه اگر می‌خواهند فعالیت رسانه‌ای انجام دهند، باید نقش مردم را برجسته کنند و به موضوعات نگاه درستی داشته باشند و از دریچه اسلام به موضوعات نگاه کنند.

سردار یعقوب‌علی نظری در نشست با اهالی رسانه که تحت عنوان رضوان قلم، امروز سوم تیر ماه، در تالار شهر مشهد برگزار شد، ضمن عرض تسلیت درگذشت دو خبرنگار ایسنا و ایرنا در حادثه واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران اظهار کرد: سیاست اصلی ما دعوت فرد به فرد برای مشارکت در این انتخابات بود. خراسان رضوی که امروز به عنوان استان امام رضا(ع) شناخته می‌شود، در انتخابات مشارکتی بیش از ۵۰ درصد داشت و چیزی جز اعتقاد به این نظام مقدس و نگاه راهبردی، مردم را پای صندوق رأی نیاورد. گاهی ما مسئولان نگاه کوچکی داریم اما باید به این مردم افتخار کرد چرا که نگاه گسترده و راهبردی دارند.

نظری بیان کرد: متاسفانه ما مسئولان همیشه از مردم عقب هستیم و اعتقاد داریم که اگر زمینه‌های اجرا را در خراسان رضوی با دقت فراهم می‌کردیم و تحت تاثیر عملیات روانی دشمن برای مشارکت پایین مردم در انتخابات قرار نداشتیم، قطعا مشارکت مردم استان خراسان رضوی بالای ۶۰ درصد بود. در چنین موقعیتی ما مسئولان حق مردم و نظام را ضایع کردیم. ما نباید با نگاه‌های مایوس‌کننده و بدبینانه به مردم کم‌احترامی می‌کردیم چراکه وقتی می‌گوییم مردم در صحنه انتخابات حضور پیدا نخواهند کرد، یعنی آن‌ها رسالت خود را فراموش کرده‌اند اما سابقه مردم ایران اسلامی سابقه اعتقادی و از خود گذشتگی راهبردی و دقیق در این بزنگاه‌هاست؛ حتی اگر مشکلاتی هم داشته باشند اما در بزنگاه‌ها حضور دارند.

وی افزود: هرگاه مردم احساس کنند که پایه‌های اعتقادی آن‌ها که ضمانت همه‌چیز است، در معرض خطر قرار دارد، به صورت گسترده در میدان حضور پیدا می‌کنند. اصحاب رسانه بر عرصه‌های مختلف چیره هستند و می‌دانند که آن‌چه غرب در قرن‌های گذشته، با واژه‌هایی مانند حقوق بشر، دموکراسی و آزادی حرف می‌زد و مدعی بود که این‌ها در کشورهای دیگر نیز باید پیاده‌سازی شود، واقعیت داشت یا خیر. مشکل آن کشورها ضمانت است چرا که ادعاهایشان ضمانت ندارد که غرب این واژگان خوب را به عمل برساند.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) خاطرنشان کرد: نظام اسلامی را به برکت پیروزی انقلاب اسلامی و خون شهدا در این کشور مستقر کردیم و از برکات آن استفاده می‌کنیم. در این نظام دو رکن اساسی وجود دارد که مردم و اسلام است که اسلام ضمانت حضور و نقش مردم در نظام است.

نظری تصریح کرد: بخواهیم نقش مردم ایفا شود، باید بر اساس قوانین اسلامی عمل کنیم چراکه هر کجا این کار را نکردیم، مردم آسیب دیدند. آنچه که مورد بحث است، این است که به اسلام عمل نشده و اسلام مظلوم قرار گرفته است. من به عنوان یک مسئول، اگر طبق اسلام عمل کنم، فساد و ضایع کردن حق مردم وجود ندارد. انتخابات تمام شد و اکنون از منظرهای مختلف به این موضوع نگاه می‌شود و معتقد هستم که آفت نگرش، نگرش فردی و برای نفع شخصی است. اگر این‌گونه نگاه نکنیم، مشکلی پیش نمی‌آید.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *