اخبار 1 13 آبان 140012:37 ق.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

پایان کف‌سازی کلیه معابر بازار تاریخی تبریز/ آماده احداث پیاده‌راه جمهوری اسلامی هستیم

پایان کف‌سازی کلیه معابر بازار تاریخی تبریز/ آماده احداث پیاده‌راه جمهوری اسلامی هستیم

ایسنا/آذربایجان شرقی شهردار تبریز از پایان کف سازی کلیه معابر عمومی بازار تاریخی تبریز خبر داد.

ایرج شهین باهر در آیین افتتاح پروژه‌های منطقه تاریخی و فرهنگی تبریز، اظهار کرد: بازار تبریز به نوعی نماد هویت و تاریخ شهر ما به شمار می‌آید که باید آن را احیا و به یک جاذبه گردشگرپذیر تبدیل کنیم.

وی ادامه داد: اعتبار شهر ما مدیون این بازار است و اگر امروز افتخار می‌کنیم که شهر ما بدون گدا است، مرهون همین بازاریان خیر است.

وی با تاکید بر ضرورت توجه به ابعاد گردشگری بازار تاریخی تبریز، گفت: با رونق گردشگری، اقتصاد اصناف بازار پویاتر خواهد شد و اقتصاد قوی، اداره شهر را تسهیل می‌کند. اگر اقتصاد شهروندان خوب باشد، اقتصاد مدیریت شهری نیز خوب می‌چرخد.

شهین باهر یادآور شد: با این‌که امور مربوط به بازار تاریخی تبریز بر عهده سازمان میراث فرهنگی است، اما شهرداری تبریز در مواقعی که نیاز باشد، منتظر بروکراسی‌های اداری نمی‌ماند و به صورت نیابتی به موضوع ورود پیدا می‌کند.

وی افزود: تقریبا تمامی معابر اصلی بازار تبریز در این دوره از مدیریت شهری کف سازی و جداره سازی شده است؛ حتی ما اعلام آمادگی کرده‌ایم که نیمی از هزینه‌های کف سازی و جداره سازی معابر غیر عمومی بازار را نیز تامین می‌کنیم.

وی تصریح کرد: در صورت رضایت اصناف و کسبه بازار، احداث پیاده راه جمهوری می تواند در رونق کسب و کار این منطقه بسیار تاثیرگذار واقع شود.

شهردار تبریز هم‌چنین با اشاره به دغدغه شهرداری تبریز در خصوص تامین حمل و نقل عمومی مرکز شهر، اضافه کرد: توسعه حمل و نقل عمومی برای ایجاد آرامش در بازار و جلوگیری از تخریب آن، بسیار مهم است و بر این اساس شهرداری تبریز به صورت جدی این موضوع را پیگیری می‌کند.

به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، وی در پایان با بیان این‌که برای آبادانی هرچه بیش تر شهر لازم است شهروندان و مدیریت شهری به صورت تنگاتنگ در تعامل باشند، گفت: این‌که امروز ما در سطح کشور و جهان به نداشتن معتاد متجاهر یا تکدیگر در سطح شهر افتخار می کنیم، در سایه حساسیت شهروندان نسبت به این موضوع است.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *