اخبار 1 12 آبان 140011:36 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

کتب دفاع مقدس پیش از چاپ توسط هیئت ممیزی بررسی و ارزیابی شوند

کتب دفاع مقدس پیش از چاپ توسط هیئت ممیزی بررسی و ارزیابی شوند

ایسنا/لرستان مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان می‌گوید: کتب حوزه دفاع مقدس که در استان به چاپ برسند، باید قبل از چاپ توسط هیئت ممیزی و شورای نظارت بر تالیف و نشر این اداره بررسی و ارزیابی شوند.

محسن رشیدی در حاشیه جلسه کمیته گردآوری اسناد کنگره ملی 6300 شهید لرستان که در سالن جلسات حوزه هنری برگزار شد، اظهار کرد: در این جلسه هر کدام از نمایندگان یگان‌های نظامی و انتظامی و دستگاه‌ها گزارشی از روند گردآوری اسناد مرتبط با کنگره شهدا ارائه دادند.

وی افزود: در این جلسه مقرر شد دبیر کنگره ملی شهدای لرستان یک قالب و الگوی مشخص و یک‌نواختی تهیه کند و در اختیار گردآورندگان اسناد قرار دهد که مطالب را براساس همان قالب ارائه دهند.

رشیدی با اشاره به اهمیت نگارش تاریخ شفاهی فرماندهان پیشکسوت گفت: هر کدام از اعضا کمیته اسناد حداقل باید با ۱۰ تن از فرماندهان و اشخاص تاثیرگذار این مصاحبه انجام شود.

وی در ادامه با بیان اینکه کمیته تالیفات کنگره 6300 شهید لرستان به حوزه هنری استان واگذار شده است، تصریح کرد: کتب حوزه دفاع مقدس که در لرستان به چاپ برسند، باید قبل از چاپ توسط هیئت ممیزی و شورای نظارت بر تالیف و نشر اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان بررسی و ارزیابی شوند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان در خصوص لوگو و طرح جلد تالیفات کنگره ملی 6300 شهید استان خاطرنشان کرد: مقرر شده است یک طرح کلی از لوگوی کنگره ملی شهدای لرستان روی جلد کتب قرار بگیرد و کتب طرح جلدی که خاص محتوای کتاب باشد مثلاً فیلم‌نامه، نمایشنامه، تاریخ شفاهی و…  و آرم بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس نیز پشت جلد کتب باشد. همچنین هر سازمان و نهادی که از چاپ کتب حمایت کند آرم آن سازمان نیز پشت جلد کتاب باشد.

رشیدی با اشاره به مجموعه کتب صحیفه سرخ که شامل وصیت‌نامه‌های لرستان است، افزود: مقرر شد بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان یک بررسی انجام دهچچ
د که این کتاب را به صورت مستقل و یا به صورت مشارکت با اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان  به چاپ برسانند و در غیر این صورت اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس این مجموعه کتب را به چاپ می‌رساند و آرم کنگره ملی شهدای لرستان نیز روی جلد کتاب درج می‌شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان به برگزاری دوره‌های آموزشی توانمندسازی نویسندگان و پژوهشگران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: پس ازبرگزاری این دوره‌های آموزشی همه یگان‌ها،  کتب تاریخ شفاهی مربوط به رزمندگان و فرماندهان پیشکسوت را با قالب‌های و الگوی مشخص تهیه کنند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *