اخبار 2 13 آبان 140010:07 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

محکومیت میلیاردی فرجام قاچاقچیان پارچه در قم!

محکومیت میلیاردی فرجام قاچاقچیان پارچه در قم!

ایسنا/قم مدیر کل تعزیرات حکومتی استان قم درخصوص صدور رای برای پرونده قاچاق پارچه در قم صحبت کرد.

مهدی ریاضی در گفت و گو با ایسنا عنوان کرد: به دنبال دریافت اطلاعات درخصوص عوامل دریابانی یکی از استان‌های جنوبی کشور مبنی بر حمل و جابجایی کالای قاچاق (پارچه) توسط یک دستگاه کامیون تحت عنوان ضایعات کشاورزی به مقصد تهران، مامورین کاشف به محورهای مواصلاتی در استان اعزام شدند.
وی ادامه داد: مامورین مربوطه در محور سلفچگان به خودروی موردنظر مظنون شدند که بعد از توقیف آن، راننده خودرو یک فقره بارنامه با موضوع ضایعات کشاورزی به مامورین ارائه کرد.
مدیر کل تعزیرات حکومتی استان قم تصریح کرد: به دنبال آن در طی بازرسی از این خودرو مشاهده شد که به طرز ماهرانه‌ای در زیر کیسه‌های سبوس، پارچه جاسازی شده است.

وی افزود: ارزش این محموله حدود ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برآورد شد که مراتب آن برای سیر مراحل رسیدگی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان قم ارسال شد.

ریاضی توضیح داد: پس از تشکیل پرونده، شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی قم، ضمن احضار متهم، استماع اظهارات و اخذ آخرین دفاعیات متهم، به دلیل عجز متهم از ارائه مدارک مثبته، پس از رسیدگی، اتهام قاچاق را محرز و مسلم دانست.
وی افزود: شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی قم، متهم را علاوه بر ضبط محموله کشف شده قاچاق به نفع دولت، با احتساب جزای نقدی بدل از ضبط خودرو، در مجموع به پرداخت مبلغ ۳ میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان  جزای نقدی در حق دولت محکوم کرد.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان قم اظهار کرد: بر اساس قانون کلیه محموله کشف شده توسط مرجع کاشف، به اداره جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان تحویل داده شد.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *