اخبار 8 20 آبان 140011:13 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

آموزش در دانشگاه‌ها مبتنی بر نیاز کارفرمایان باشد

آموزش در دانشگاه‌ها مبتنی بر نیاز کارفرمایان باشد

ایسنا/فارس مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس تاکید کرد که دانشگاه‌های کشور باید نوع آموزش خود را اشتغال محور قرار دهند و نیاز کارفرمایان را در نظر بگیرند و به صورت کیفی نوع آموزش را تعیین کنند.

سهراب مختاری یکشنبه ۲۰ تیرماه در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی فارس بیان کرد: امروز روش پرداخت حقوق در کارگاه‌ها به سمت ساعت مزدی پیش می‌رود و البته به نظر می‌رسد که با این روش هم مزد کارگران هم سود کارفرمایان بیشتر می‌شود.

او به میزان پرداختی و بحث حداقل مزد که باید مورد نظر کارفرمایان باشد هم اشاره و اضافه کرد: اگرچه در بخش کارگاه‌های خدمانی و صنعت حداقل مزد رعایت می‌شود اما بهتر است که مزد را به صورت منطقه‌ای و صنفی تنظیم کنیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس خاطرنشان کرد که با رشد تشکل‌های کارفرمایی و مذاکرات دسته جمعی، می‌توان مبنای مزد را به صورت منطقه‌ای یا صنفی تعیین کرد.

جمال رازقی رئیس اتاق بازرگانی فارس نیز در این جلسه با بیان اینکه قانون کار مشکل دارد و باید تغییر کند، افزود: اما هر زمان بحث تغییر می‌شود، چند اتوبوس از شهرستان‌ها می‌آورند و جلوی مجلس و وزارت کار خالی می‌کنند تا شعار دهند که مجلس از تغییر قانون کار منصرف شود.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با بیان اینکه قوانین تامین اجتماعی مشکلات جدی دارد، گفت: نیاز به اصلاح قوانین کار، پروسه‌ای است که باید از یکسری تحقیقات و کارهای پژوهشی شروع شود و تا مستندات علمی برای این کار وجود نداشته باشد با ارائه یک طرح ساده ما در مجلس، این مهم به سرانجام نمی‌رسد.

جعفر قادری با بیان اینکه اگر این تحقیقات در شورای گفت‌وگو آغاز شده باید مسیر دولتی را طی کند، افزود: هنوز هم عده‌ای در مجلس هستند که معمولا جلوی چنین اصلاحاتی را می‌گیرند اما وقتی این مهم به صورت یک لایحه با پشتوانه دولتی و تشکل‌های تخصصی مانند اتاق بازرگانی در مجلس مطرح شود، راحت می‌شود این کار را در مجلس پیش برد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: اگر فضای کسب و کار تسهیل شود، بهره وری نیروی کار هم افزایش می‌یابد.اما آمارهایی که در این باره منتشر می‌شود، رتبه ما رتبه مناسبی نیست.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *