اخبار 9 21 آبان 140011:00 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

وجود 300 کیلومتر مغزه سنگ اکتشافی در ورزقان

وجود 300 کیلومتر مغزه سنگ اکتشافی در ورزقان

ایسنا/آذربایجان شرقی مدیرعامل مجتمع مس سونگون با اشاره به وجود 300 کیلومتر مغزه سنگ اکتشافی در ورزقان، گفت: این مجموعه به عنوان یک واحد صنعتی و معدنی بزرگ در استان فعالیت می کند و در حال حاضر در زمینه استخراج معدن و تولید کنستانتره مس فعال هستیم و امیدواریم بزودی مباحث توسعه ای مجتمع تعیین تکلیف شود.

 علی بیات ماکو در بازدید مسئولان استانی از مجتمع مس سونگون ظرفیت فعلی تولید کنستانتره این مجتمع را سالانه 320 هزار تن اعلام کرد و گفت: تلاش می کنیم در سه سال آینده با احداث فازهای 3 و 4 این رقم را به 600 هزار تن افزایش دهیم.

وی افزود: در مورد احداث واحد ذوب و پالایش نیز انجام مناقصه و تعیین پیمانکار به نتیجه رسیده و منتظر ابلاغ هستیم که در صورت اجرای آن شاهد بهره برداری از واحد ذوب و پالایش به ظرفیت 200 هزار تن خواهیم بود و زنجیره تولید مجتمع کامل تر خواهد شد.

وی افزود: ذخیره معدنی مجتمع از حدود 500 هزار تن به یک میلیارد تن افزایش یافته و ذخیره زمین شناسی نیز از یک و نیم میلیارد تن فراتر رفته است.

وی یادآور شد: اکتشاف ذخایر زمین شناسی ما تا عمق هزار و 200 متری صورت گرفته و با ورود دستگاه های حفاری جدید که قابلیت حفاری تا عمق دو هزار و 500 متری را دارند به شناسایی این ذخایر کمک بیشتری می شود.

مدیرعامل مجتمع مس سونگون تصریح کرد: در ورزقان بیش از 300 کیلومتر مغزه سنگ اکتشافی وجود دارد که به معنی 300 کیلومتر حفاری و نمونه برداری است و در حال حاضر هزینه هر متر حفاری بالغ بر یک میلیون و 600 هزار تومان است.

وی خاطرنشان کرد: جدی ترین و اولین بخش فعالیت معدنی اکتشاف است.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *