اخبار 10 22 آبان 1400 - 3 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

آغاز رزمایش مردمی مدیریت مصرف برق در استان مرکزی

آغاز رزمایش مردمی مدیریت مصرف برق در استان مرکزی

ایسنا/مرکزی رزمایش مردمی مدیریت مصرف برق و اجرای طرح شهید عباسپور در استان مرکزی آغاز شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سپاه، سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با اعلام آغاز این رزمایش، به منظور به صحنه آوردن تمامی ظرفیت ها و راه اندازی بسیج عمومی برای ایجاد نهضت عمومی صرفه جویی در مصرف برق، اجرای رزمایش مردمی مدیریت مصرف برق با عنوان طرح شهید عباسپور در استان مرکزی آغاز شده و به مدت سه هفته ادامه خواهد داشت.

وی افزود: استفاده از همه ظرفیت های بسیج، نهادها، دستگاه ها و پای کار آوردن اقشار مختلف مردم، کمک به جلوگیری از خاموشی ها، ایجاد هم افزایی بین دستگاه ها و نهادها، راه اندازی نهضت مردمی کاهش مصرف برق به میزان ۱۰ درصد وضعیت موجود با مشارکت آحاد مردم، از جمله اهداف کلان رزمایش مدیریت مصرف برق است.

به گفته وی، رزمایش مردمی مدیریت مصرف برق مبتنی بر کاهش و مدیریت مصرف در حوزه های گفتمانی، تبلیغی، مدیریتی و کنترلی است که علاوه بر اقشار مختلف بسیج نیز آحاد مردم نقش آفرینی می کنند.

کریمی افزود: تجربه های ارزشمند گذشته در طول انقلاب اسلامی نشان می دهد در شرایط بحرانی هرکجا که از ظرفیت بسیج مردمی استفاده شده و مردم نقش آفرین بوده اند موفقیت حاصل شده و این درس بسیار مهمی است که باید همواره مورد توجه ما باشد.

وی اظهار کرد: در شرایط بیماری کرونا که کشور درگیر موج های سنگین بود اجرای طرح شهید سلیمانی که موجب راه اندازی بسیج عمومی مردم برای کنترل و کاهش آسیب ها شد بسیاری از آسیب های بیماری را کاهش داد و امروز طرح شهید سلیمانی و طرح های دیگر به عنوان یک الگوی موفق در اختیار ما هستند.

کریمی گفت: امروز می طلبد در حوزه برق برای مدیریت شرایط اقدامات موثر انجام دهیم که رزمایش مدیریت مصرف برق که مزین به نام زیبای شهید عباسپور است با پای کارآوردن ظرفیت عظیم مردمی در این راستا تلاش خواهد کرد.

وی افزود: فرهنگ سازی مصرف بهینه انرژی یکی از مطالبات مقام معظم رهبری در شرایط فعلی است که اگر به درستی انجام شود قطعا در راستای رفع بسیاری از مشکلات موثر است و امروز همه کارشناسان بر ایجاد این فرهنگ سازی نیز تاکید ویژه ای دارند. کلیه توان سپاه و بسیج در سطح استان و شهرستان ها برای عملیاتی کردن اهداف این رزمایش پای کار خواهد آمد و امیدواریم این رزمایش بتواند برای مدیریت شرایط موثر واقع شود.

کریمی گفت: نقش دستگاه های فرهنگی و خصوصا رسانه ها در این رزمایش بسیار با اهمیت است، لذا باید برای فرهنگ سازی صحیح اصلاح الگوی مصرف نقش آفرینی داشته باشند، همچنین گروه های جهادی که در همه شرایط کشور پای کار مردم و انقلاب هستند باید در اجرای این رزمایش سهیم باشند و با انجام اقدامات تخصصی همچون تعمیرات وسایل برقی و خصوصا کولرها و دعوت مردم و جامعه هدف به صرفه جویی نقش آفرینی کنند.

وی اظهار کرد: نیاز است ائمه جمعه و جماعت و مدیران و فعالین فرهنگی و اجتماعی با فعالیت در عرصه های تبلیغی و فرهنگ سازی در اجرای این رزمایش همکاری کنند، همچنین بکارگیری ظرفیت فضای مجازی در این رزمایش و ایجاد پویش های مردمی صرفه جویی و فرهنگ سازی در کاهش مصرف برق یک ضرورت است و همه مردم می توانند در این رزمایش نقش مهمی داشته باشند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *