اخبار 10 22 آبان 140010:23 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

افتتاح بیمارستان سیار تخصصی دفاع زیستی نیروی زمینی سپاه در زاهدان

افتتاح بیمارستان سیار تخصصی دفاع زیستی نیروی زمینی سپاه در زاهدان

ایسنا/سیستان و بلوچستان بیمارستان سیار تخصصی دفاع زیستی نیروی زمینی سپاه با حضور فرمانده بهداری نیروی زمینی سپاه ۲۳ تیرماه در زاهدان افتتاح شد.

به گزارش ایسنا فرمانده بهداری نیروی زمینی سپاه کل پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم افتتاح بیمارستان سیار تخصصی دفاع زیستی نیروی زمینی سپاه در زاهدان گفت: این سامانه بیمارستانی سیار از نوع کانتینری با ظرفیت ۱۴۴ تخت بستری و تخت مراقبت های ویژه با رویکرد مقابله با کووید-۱۹ راه اندازی شده است.

سردار احمد اخوان مهدوی با بیان اینکه این بیمارستان در نوع خود در غرب آسیا بی نظیر است گفت: این  بیمارستان وابسته به مرکز بهداری غرب نیروی زمینی سپاه و بیمارستان امام حسین (ع) کرمانشاه می باشد که دارای بخش‌های مختلف شامل ام ار آی، سی تی اسکن، سونوگرافی، آزمایشگاه، اتاق عمل، ریکاوری، بستری، اورژانس و.. می باشد.

وی با بیان اینکه ۱۰۰ نیروی کادر درمان در این بیمارستان استقرارخواهند یافت تا خدمات تخصصی را به مردم استان سیستان و بلوچستان ارائه دهند گفت: همچنین این بیمارستان دارای مخازن اکسیژن به ظرفیت ۶۰۰ لیتر در دقیقه می باشد.

به گفته سردار اخوان سیار بودن و برخورداری از تجهیزات روز دنیا در ارائه خدمات تخصصی در این بحران توسط این بیمارستان می تواند برای عبور از بحران پیش رو بسیار تاثیر گذار باشد.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *