اخبار 10 22 آبان 1400 - 3 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

باردیگر آب در رودخانه مرزی ساریسو جاری شد

باردیگر آب در رودخانه مرزی ساریسو  جاری شد

ایسنا/آذربایجان غربی فرمانده هنگ مرزی ماکو گفت:‍ با پیگیری های مرزبانی ماکو، بعد از سه ماه قطعی آب از سمت ترکیه،  دوباره آب در رودخانه مرزی ساریسو جاری شد.

سرهنگ شیرزاد حاجی زاده امروز 24 تیرماه در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار کرد: با خشک شدن رودخانه مرزی ساریسو از اردیبهشت ماه امسال ، در راستای استیفای حقوق مرزنشینان و  برابر وظیفه ذاتی مرزبانی، موضوع در دستور کار قرار گرفت و این مرزبانی با انجام چندین فقره ملاقات مرزی و مذاکره حضوری، مکاتبات دیپلماتیک مرزی و تماسهای تلفنی، دولت ترکیه اقدام به رها سازی آب در این رودخانه مرزی کرد.

فرمانده هنگ مرزی ماکو با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۵۰۰ لیتر در ثانیه آب در این روخانه مرزی به سمت کشورمان جاری شده است، افزود: تا رسیدن دبی آب، به میزان حد نصاب برابر پروتکلهای فی مابین جمهوری اسلامی ایران و ترکیه، اقدامات این مرزبانی برای افزایش دبی آب ادامه خواهد یافت.

به گزارش ایسنا این مرزبان درجه یک جمهوری اسلامی ایران و فرمانده هنگ مرزی ماکو با اشاره به اینکه سرمنشا این رودخانه در نقاط مرزی ترکیه قرار دارد و خشکسالی اخیر هم باعث قطعی جریان آب از سمت ترکیه شده بود، گفت: لازم است روستائیان و بهره برداران از این رودخانه مرزی  نهایت صرفه جویی را در استفاده از آب این رودخانه به عمل آورند.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *