اخبار 10 22 آبان 140012:11 ق.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

بررسی عملکرد دولت قبل در حوزه سلامت و واکسیناسیون، مطالبه مردم نیز هست

بررسی عملکرد دولت قبل در حوزه سلامت و واکسیناسیون، مطالبه مردم نیز هست

ایسنا/خراسان رضوی یک نماینده سابق مجلس در خصوص اینکه مسئله بررسی عملکرد دولت قبلی در مجلس یازدهم، تا چه حد مطالبه مردم است، گفت: به نظر حداقل بررسی عملکرد دولت دوازدهم در زمینه سلامت و واکسیناسیون، مطالبه مردم نیز هست. مردم بسیاری حداقل یک عضو از خانواده خود را به دلیل ابتلا به کرونا از دست داده‌اند و اگر محرز شود که تمام این‌ها واقعا به خاطر کوتاهی‌های دولت دوازدهم بوده است، هرگز مردم نمی‌توانند از آن بگذرند.

سعید باستانی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به بحث بررسی عملکرد دولت قبلی در زمینه کرونا و واکسیناسیون عمومی در مجلس یازدهم، اظهار کرد: انجام این کار جزو اختیارات مجلس یازدهم است و هیچ اشکالی ندارد، اما به نظر من مجلس یازدهم باید در زمان دولت دوازدهم این  کار را انجام می‌داد و عملکرد دولت را مورد بررسی قرار می‌داد. یعنی نمایندگان باید در همان زمانی که دولت دوازدهم روی کار بود، وزیر بهداشت یا رئیس جمهور را به مجلس دعوت می‌کردند و اگر تعلل یا ترک فعلی صورت گرفته بود، از آنان مطالبه پاسخ می‌کردند.

وی افزود: در حال حاضر مشکلی که وجود دارد این است که پاسخگویی در برابر افکار عمومی از طرف دولت قبلی امکان‌پذیر نیست. حتما مشکلاتی در عملکرد دولت دوازدهم وجود داشته است و این مشکلات یا واقعا در نتیجه کم‌کاری‌ها بوده و دولت دوازدهم باید پاسخگو باشد، یا اینکه دولت قبلی برای آن مشکلات پاسخی مستدل دارد. مردم به عنوان قاضی حاکمیت باید پاسخ‌های دولت دوازدهم را بشنوند و باید فرصتی برای دولت قبلی هم فراهم شود تا بتواند در برابر افکار عمومی، به اتهامات واردشده پاسخ دهد.

این نماینده سابق مجلس با اشاره به مشکلاتی که در حوزه اقتصاد و معیشت وجود دارد، بیان کرد: در حال حاضر مشکل واکسیناسیون تقریبا حل شده است و بهتر است مجلس اگر می‌خواهد عملکرد دولت قبلی را مورد بررسی قرار دهد، این کار را در مورد مشکلاتی که هنوز حل نشده است انجام دهد. مثلا دولت قبلی را به دلیل نحوه توزیع ارز ۴۲۰۰ تومانی مورد بازخواست قرار دهد.

باستانی عنوان کرد: در هر صورت اگر دولت قبلی در زمینه‌ خرید و تامین واکسن ترک فعل کرده باشد، باید پرونده‌اش به قوه قضائیه ارجاع داده شود و اگر در آن جا نیز این ترک فعل محرز شد و معلوم شد این حجم از فوتی‌های کرونایی به دلیل عملکرد ضعیف دولت دوازدهم بوده است، حتما متولیان این مسئله در دولت پیشین باید محاکمه شوند.

وی در خصوص اینکه مسئله بررسی عملکرد دولت قبلی در مجلس یازدهم، تا چه حد مطالبه مردم است، گفت: به نظر حداقل بررسی عملکرد دولت دوازدهم در زمینه سلامت و واکسیناسیون، مطالبه مردم نیز هست. مردم بسیاری حداقل یک عضو از خانواده خود را به دلیل ابتلا به کرونا از دست داده‌اند و اگر محرز شود که تمام این‌ها واقعا به دلیل کوتاهی‌های دولت دوازدهم بوده است، هرگز مردم نمی‌توانند از آن بگذرند.

این نماینده مجلس دهم اظهار کرد: به نظر من لازم است مجموع اقداماتی که در این دو سال اخیر در رابطه با مبارزه با کرونا صورت گرفته است، مورد ارزیابی قرار گیرد و برای آیندگان نیز مکتوب شود.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *