اخبار 10 22 آبان 1400 - 3 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

برنامه‌ها و اقدامات پروژه مهر و بازگشایی مدارس با جدیت پیگیری شود

برنامه‌ها و اقدامات پروژه مهر و بازگشایی مدارس با جدیت پیگیری شود

ایسنا/کردستان مدیر کل آموزش و پرورش کردستان با بیان اینکه تابستان فصل برنامه ریزی است، بر تمهید مقدمات، هماهنگی و پیگیری جدی برنامه‌ها و اقدامات پروژه مهر و آماده‌سازی مدارس برای بازگشایی تاکید کرد.

رشید قربانی امروز در نشست شورای معاونین اداره کل بر جدیت در پیگیری پروژه مهر و فعالیت‌های کارگروه‌های هفتگانه به ویژه ساماندهی نیروی انسانی، فضا و تجهیزات و سایر اقدامات به منظور آمادگی کامل برای بازگشایی مدارس در مهر ماه 1400 تاکید کرد.

وی هم چنین ثبت سفارش به موقع کتاب های درسی دانش آموزان را نیز مهم دانست و گفت: این موضوع نیز باید بر اساس زمان بندی اعلام شده انجام شود.

قربانی در ادامه با اشاره به مصوبه هیات محترم دولت در خصوص تعطیلی روزهای پنج شنبه تا پایان مرداد ماه و کاهش ساعت کاری کارکنان در طول هفته، بر مدیریت موضوع و ضرورت رسیدگی به امور و پاسخگویی به درخواست های مردمی و ارباب رجوع در واحد های اداری و آموزشی استان به خصوص ایام ثبت نام دانش آموزان تاکید کرد و با بیان اینکه همه در قبال مردم مسئول هستیم ، اظهار کرد: با توجه به شرایط حاکم ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی، خدمات دهی به مراجعین باید در اولویت باشد.

وی با اشاره به اینترنتی شدن ثبت نام دانش آموزان از طریق سامانه پادا و مشکلات این سامانه در سال جاری، خواستار پیگیری موضوعی، اطلاع رسانی و نظارت بر فرایند ثبت نام در سطح واحد های اداری و آموزشی استان شد.

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان در بخش دیگری از  سخنان خود، یکی از مهم‌ترین اهداف برگزاری این نشست را هماهنگی و تصمیم گیری در خصوص دورکاری کارکنان در شرایط حاکم و اتخاذ تصمیم واحد در سطح استان و حوزه های مختلف عنوان کرد و گفت: دورکاری کارکنان نباید در خدمات رسانی به مراجعین وقفه‌ای ایجاد کند و معاونت‌ها، مدیران و روسای آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق تابعه استان و مسئولین حوزه های داخلی باید بر این موضوع نظارت مستمر داشته باشند.

وی هم چنین بر پاسخگویی به موقع به مکاتبات و اهتمام حوزه‌های مختلف در تهیه و تدوین گزارش های عملکردی و ورود و خروج کارکنان بر اساس ساعت کاری ابلاغی تاکید کرد.

گفتنی است در این نشست مقرر شد با توجه به شرایط فعلی بر اساس تشخیص معاونت ها، مدیران و روسای ادارات و حوزه های مختلف و هم چنین کاهش یک روز کاری ( پنج شنبه ) و کاهش یک ساعت و نیم کاری در هر روز به نحوی برنامه ریزی و مدیریت شود که هیچ وظیفه ای تحت هیچ شرایطی در ادارات به تاخیر نیفتد و در صورتی که بنا به تشخیص مسئول ذیربط، فردی لازم شد از دورکاری استفاده نماید، دور کاری منوط به آن است که فرد مذکور ، وظایف مربوطه را در منزل انجام داده و گزارش کار خود را روز بعد به مسئول مافوق ارائه نماید . در ضمن تاکید می گردد دورکاری به معنی حضور در منزل بوده و به هیچ عنوان مرخصی تلقی نمی گردد .

شایان ذکر است فردی که دورکار می باشد باید در دسترس بوده و در صورت نیاز ، ظرف نیم ساعت در محل کار خود حضور پیدا کند و با توجه به فرصت های ایجاد شده در طول هفته برای کارکنان، موضوع مرخصی ساعتی بسیار محدود شده و صرفا در شرایط اضطرار انجام می شود.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *