اخبار 10 22 آبان 1400 - 3 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
کپی شد!
0

بهره‌برداری از طرح‌های میبد با حضور استاندار یزد

 بهره‌برداری از طرح‌های میبد با حضور استاندار یزد

ایسنا/یزد استاندار یزد پنج طرح عمرانی و خیری در مهمان‌شهر میبد و چند رح دیگر در این شهرستان را مورد بهره برداری قرار داد و کلنگ آغاز چند طرح دیگر را نیز به زمین زد.

«محمدعلی طالبی» استاندار یزد به همراه «سعید پرویزی» مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان و جمعی از مسئولان استانی و شهرستان پنج طرح عمرانی و خیری در مهمان شهر میبد را افتتاح و مورد بهره برداری قرار دارند و عملیات اجرایی چند طرح نیز را رسماً آغاز کردند.

اصلاح شبکه آبرسانی این مهمانشهر یکی از طرح‌های مورد بهره‌بردای عصر چهارشنبه بود که با سرمایه گذاری سه میلیارد و 500 میلیون ریال اماده افتتاح شده بود. همچنین در این برنامه، نگهبانی مهمان‌شهر با سرمایه‌گذاری یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال، جدول‌گذاری بلوار با سرمایه گذاری 500 میلیون ریال و سامانه پایش تصویری با سرمایه سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و تقویت روشنایی مهامنشهر با اعتبار یک میلیارد و ۸۰۰میلیون ریال مورد بهره‌برداری قرار گرفت که در برای اجرای تمام این پنج طرح مجموعاً ۱۰ میلیارد ریال از اعتبارات دولتی هزینه شده بود.

استاندار یزد همچنین کلنگ یک باب مدرسه شش کلاسه با سرمایه گذاری خیری برای اتباع خارجی در این مهمانشهر به زمین زده شد.

«محمدعلی طالبی» استاندار یزد در آیین افتتاحیه این طرح‌ها گفت: امروز چه بخواهیم و چه نخواهیم پذیرای جمعی از پناهندگان و مهاجرین خارجی  در کشور خودمان هستیم و برای آن که بتوانیم آسیب های ناشی از این موضوع را به حداقل برسانیم باید شرایط زیستن آنها را جوری فراهم کنیم تا در استان به مشکلی بر نخوریم.

وی با بیان این که در استان یزد سه مهمانشهر وجود دارد، بیان کرد: مهمان‌شهرهای اردکان، میبد و تفت به این مهاجران خدمات ارائه می‌دهند و در نقاط پراکنده‌ای که اتباع زندگی می کنند، در زمینه‌های آموزش و بهداشت، کمک‌های همه جانبه‌ای ارائه می شود و امیدواریم با کمترین مشکلات پذیرای این عزیزان در همه زمینه‌ها باشیم.

«سعید پرویزی» مدیر کل امور اتباع و مهاجرین استان نیز گفت: اعتباراتی که امروز در مهمانشهر میبد و دیگر شهرستان ها هزینه شده، در واقع نشان از توجه دولت به اتباع خارجی دارد و بیانگیر این مطلب است که خدمتگزاری به اتباع و فراهم کردن آسایش و ایجاد امکانات برای این مهمانان از اولویت‌های دولت بوده است.

وی افزود: میبد در بحث خیری همیشه به عنوان یک شهرستان خیری زبانزد بوده و بسیاری از طرحهای این شهرستان با کمک خیرین ساخته و به بهره برداری رسیده است و امروز نیز کلنگ زنی اولین مدرسه خیری کشور در این مهمانشهر نشان از همت بلند خیرین میبدی دارد.

گفتنی است، در جریان این مراسم چمن مصنوعی دانشگاه میبد، سالن مطالعه مدرسه خدیجه الکبری، خط انتقال آب شیرین و ایستگاه برداشت آب شرب میبد افتتاح و عملیات اجرایی طرح ملی مسکن در مهرآباد و عملیات اجرایی هنرستان تربیت بدنی شهرستان میبد نیز آغاز شد.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *