اخبار 10 22 آبان 1400 - 3 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

طالبان پیشنهاد آتش‌بس ۳ ماهه در ازای آزادی زندانیان را مطرح کرد

طالبان پیشنهاد آتش‌بس ۳ ماهه در ازای آزادی زندانیان را مطرح کرد

یکی از مذاکره‌کنندگان دولت کابل امروز (پنج‌شنبه) اعلام کرد، همزمان با ادامه حملات گروه شبه‌نظامی طالبان در سراسر افغانستان، این گروه پیشنهاد یک آتش‌بس سه‌ماهه در ازای آزادی هفت هزار شبه‌نظامی زندانی را مطرح کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، “نادر نادری”، یکی از مذاکره‌کنندگان دولت کابل گفت: این درخواست بزرگی است. شبه‌نظامیان طالبان همچنین خروج رهبران این گروه از لیست سیاه سازمان ملل را خواستار شده‌اند.

این اطلاعیه در حالی منتشر شد که نیروهای مرزی پاکستان امروز برای متفرق کردن صدها تن که تلاش داشتند از یک گذرگاه مرزی به افغانستان نفوذ کنند، گاز اشک‌آور شلیک کرد.

پس از آنکه طالبان افغانستان بر این گذرگاه مرزی در منطقه “اسپین بولداک” مسلط شد، پاکستان روز چهارشنبه این مرز را از سمت خودش بست.

یکی از مقامات امنیتی پاکستان در مرز چمن گفت: ۴۰۰ تن تلاش کردند با زور از این گذرگاه عبور کرده و وارد افغانستان شوند. آنها سنگ پرتاب کردند و همین امر باعث شد تا ما به شلیک گاز اشک‌آور متوسل شویم.

وی افزود: از روز چهارشنبه حدود ۱۵۰۰ تن در این مرز جمع شده‌اند و منتظر عبور از این گذرگاه هستند.

یکی از منابع طالبان افغانستان گفت: صدها تن نیز در این گذرگاه در سمت افغانستان جمع شده‌اند و منتظر ورود به پاکستان هستند. ما مشغول مذاکره با مقامات پاکستان هستیم و امیدواریم این مرز به زودی باز شود.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *