اخبار 10 22 آبان 1400 - 3 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

پوستر نمایش «تکه‌های سنگین سرب» در تبریز رونمایی شد

پوستر نمایش «تکه‌های سنگین سرب» در تبریز رونمایی شد

ایسنا/آذربایجان شرقی پوستر نمایش «تکه‌های سنگین سرب» در محل بیت امام جمعه تبریز رونمایی شد.

در این مراسم نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، شهردار کلانشهر تبریز، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، رئیس حوزه هنری استان، رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز به همراه جمعی از هنرمندان و عوامل این نمایش حضور داشتند.

در ابتدا، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی آل هاشم، نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز، نقش شهید چمران در عملیات آزادسازی حصر سوسنگرد را بی بدیل عنوان کرد و افزود: چمران چریکی عالم و مجاهد بود و نفس خود را از قیودی رهانیده بود که هر یک به تنهایی می‌توانست او را از مسیر سلوک دور کند. وحدت و همدلی نیروها در آن مقطع زمانی بسیار حائز اهمیت و به نوعی رمز پیروزی این عملیات بود.

وی فرماندهی شهید چمران و رشادت نیروهای چمران، حضور مقام معظم رهبری و لشکر همیشه پیروز عاشورای آذربایجان را از مهمترین عوامل شکست حصر سوسنگرد عنوان کرد.

وی ضمن آرزوی موفقیت برای عوامل نمایش تکه‌های سنگین سرب، از زحمات اهالی تئاتر و در راس آن سید قاسم ناظمی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قدردانی کرد و افزود: اهالی هنر اهمیت موضوع را درک کرده‌اند و در این راه پرتلاش ظاهر شده‌اند. امیدواریم بعد از این نیز به مسائل و وجوه مختلف جنگ بپردازند.

در ادامه بابک دانش پناه، رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز، ضمن ابراز خرسندی از آثار تولیدی در حوزه دفاع مقدس، بازگشایی مجموعه فرهنگی هنری تربیت (تئاتر شهر تبریز) و همزمانی آغاز اجراهای نمایش «تکه‌های سنگین سرب» با این رویداد را امری خیر دانست.

وی افزود: تلاش ما در سازمان حمایت از فرهنگ و هنر است و در این راه فعالیت‌های بسیاری نیز انجام گرفته و این رویکرد در آینده نیز ادامه خواهد  داشت.

وی در پایان حضور امام جمعه‌ای هنر دوست در تبریز را یکی از بزرگترین دلگرمی‌ها برای اهالی هنر و فرهنگ دانست.

سعید رضانژاد، تهیه کننده و کارگردان نمایش «تکه‌های سنگین سرب» نیز با تشکر از نماینده ولی فقیه در استان، افزود: ایشان همواره یکی از حامیان هنر در استان و تبریز بوده‌اند.

وی ادامه داد: بازگشایی ساختمان قدیمی تئاتر شهر که با اهتمام مسئولان امر انجام گرفت، چراغ امیدی در دل هنرمندان این شهر روشن کرد. امیدواریم در چهلمین سالگرد شهادت دکتر مصطفی چمران در مجموعه فرهنگی هنری تربیت، میزبانی خوبی را از علاقه مندان به تئاتر به عمل آوریم.

وی به خصائل اخلاقی شهید چمران اشاره کرد و افزود: چمران چریک جنگ‌های نامنظم نبود، بلکه او شاعر جنگ‌های نامنظم بود.

رضانژاد در خصوص این نمایش نیز گفت: قرار است بخشی از زندگی دکتر مصطفی چمران را در لبنان روایت کنیم که به قلم ایوب آقاخانی، نویسنده تبریزی نگاشته شده و با بازی حامد منافی و نیلوفر کامران به روی صحنه خواهد رفت.

در بخشی دیگر از این مراسم، حاج آقا خیاط، هم رزم شهید دکتر مصطفی چمران به بیان خاطراتی از دکتر چمران پرداخت.

در پایان این مراسم از پوستر نمایش «تکه‌های سنگین سرب» توسط نماینده ولی فقیه در استان، شهردار کلانشهر تبریز و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی رونمایی شد. پوستر این نمایش را فرشید امن اللهی، گرافیست تبریزی طراحی کرده است.

این نمایش از روز شنبه ۲۶ تیر ماه در پلاتو استاد صادقی مجموعه فرهنگی هنری تربیت (تئاتر شهر تبریز) به روی صحنه می‌رود. سعید رضانژاد متن ایوب آقاخانی را کارگردانی خواهد کرد.

حامد منافی و نیلوفر کامران نیز بازیگران نقش دکتر چمران و غاده همسر ایشان را اجرا خواهند کرد. هم‌چنین رامین ریاضی مشاور سعید رضانژاد در امر کارگردانی این نمایش است.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *