اخبار 12 24 آبان 14008:25 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

ارایه طرحی جامع برای حل مشکلات آب و فاضلاب خوزستان

ارایه طرحی جامع برای حل مشکلات آب و فاضلاب خوزستان

ایسنا/خوزستان استاندار خوزستان با بیان اینکه در خوزستان خواه بارندگی و خواه خشکسالی باشد، مشکل آب وجود دارد، گفت: ما طرح جامعی را ارائه دادیم که برای رفع مشکلات فاضلاب، رفع مشکل آب شرب، جمع‌آوری آب‌های سطحی و پیشگیری از سیل‌های مخرب است و در حال بررسی است‌.

قاسم سلیمانی‌دشتکی امروز (۲۸ تیر) در جلسه مشترک ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی پاسخ به بحران خوزستان و قرارگاه محرومیت زدایی، اظهار کرد: وقتی مشکلی هست، فکر نکنیم که نظام کاری نکرده، نظام واقعا کارهای بزرگی کرده است؛ پتروشیمی‌ها، شرکت‌های نیشکر، طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری و… را ببینید. باید از همه دولت‌ها تشکر کنیم و نباید این‌ها را نادیده بگیریم. البته در برخی بخش‌ها جای کار بسیاری وجود دارد.

به گزارش ایسنا، وی افزود: در خصوص تنش‌های آبی ۱۰۰ مخزن آب خریداری شده و دستور اجاره ۱۰۰ تانکر نیز داده شد که کار بزرگ و کارسازی است. درخصوص طرح توسعه کشاورزی یا ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری نیز حدود ۲۷۰ هزار هکتار آن اجرا شد که قسمت اعظم آن در جنوب استان اجرا شد و مابقی که هنوز اجرا نشده قالبا در شمال استان است. یک اشکالی که وجود دارد این است که ۲۷ تا ۲۸ هزار هکتار از این طرح مجوز آب ندارد. این طرح به یمن حضور رهبر در سال ۷۵ تصویب شد و طرح بسیار مهم، کارساز، اساسی و تعیین‌کننده‌ای است.

استاندار خوزستان در خصوص مشکلات خوزستان گفت: در خوزستان خواه بارندگی و خواه خشکسالی باشد، مشکل آب وجود دارد. خوزستان در پر آبی مشکل روان‌آب‌ها و فاضلاب را دارد و در خشکسالی نیز مشکلاتی را دارد.

وی بیان کرد: ما طرح جامعی را ارائه دادیم که برای رفع مشکلات فاضلاب، رفع مشکل آب شرب، جمع‌آوری آب‌های سطحی و پیشگیری از سیل‌های مخرب است و در حال بررسی است‌.

وی در پایان گفت: در خصوص تولید مواد لبنی، به دلیل وجود دام‌های سنگین و سبک در مناطق مختلف استان، نیاز به جمع‌آوری مواد لبنی وجود دارد.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *