اخبار 12 24 آبان 14005:12 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

اعلام برنامه‌های هفته کتاب در شهرستان قیروکارزین

اعلام برنامه‌های هفته کتاب در شهرستان قیروکارزین

ایسنا/فارس رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی قیروکارزین از توابع استان فارس، در حاشیه برنامه نمادین به صدا درآمدن زنگ مطالعه، برنامه‌های هفته کتاب و کتابخوانی در این شهرستان را تشریح کرد.

کسری آبچر دوشنبه ۲۴ آبان در حاشیه برنامه به صدادرآوردن زنگ مطالعه در یکی از مدارس شهرستان قیروکارزین گفت: هفته کتاب و کتابخوانی فرصت مناسبی برای ترویج فرهنگ کتابخوانی و آگاه سازی مردم از خدمات کتابخانه هاست، لذا این اداره نیز برنامه‌های متعدد و متنوعی را به همین مناسبت تدارک دیده است.

آبچر ادامه داد: برنامه های فرهنگی هفته کتاب به صورت حضوری و با بهره گیری از فضای مجازی برای مشارکت بیشتر علاقمندان در سطح کتابخانه های عمومی شهرستان قیروکارزین اجرا خواهد شد که مهمترین آنها شعرخوانی و حافظ خوانی، زنگ مطالعه، نقد و بررسی کتاب، جمع خوانی کتاب، تور کتابخانه گردی مدارس و … است.

او اجرای طرح سراسری عضویت رایگان در کتابخانه‌های عمومی به مناسبت فرارسیدن بیست و نهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران و روز بزرگداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار را یادآور و متذکر شد: با توجه به تعطیلی چند ماه اخیر کتابخانه ها و غیر فعال شدن عضوگیری، این روزها زمان مغتنمی برای تمدید عضویت یا ثبت‌نام در کتابخانه‌ها است.

آبچر همچنین با اشاره به اینکه همزمان با سایر نقاط فارس، زنگ کتابخوانی در ۱۵۷ مدرسه شهرستان قیروکارزین به صدا درآمد، گفت: زنگ کتاب و کتابخوانی در حقیقت زنگ دانایی و آگاهی برای آموختن و هدایت دانش‌آموزان به سمت فرهنگ‌سازی مطالعه کتاب در جامعه است.

وی با بیان اینکه ترویج و نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی یکی از مهمترین اولویت‌های فرهنگی است، ادامه داد: کتاب نقش پررنگی در حفظ ارزش‌های فرهنگی جامعه  دارد که با معرفی و سمت دهی دانش آموزان به مطالعه و کتابخوانی در سنین پایین‌ تر باعث ترویج مطالعه در خانواده ها می‌شود.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی قیروکارزین خاطر نشان کرد: برنامه‌های مشترک بین آموزش و پرورش و کتابخانه‌های عمومی خود باعث نهادینه‌شدن فرهنگ کتابخوانی و اشاعه خدمات کتابخانه‌ای در بین اقشار مختلف جامعه می‌شود.

به گزارش ایسنا، شهرستان قیروکارزین در فاصله ۱۶۹ کیلومتری جنوب غربی شیراز قرار دارد و دارای ۵ کتابخانه با ۴۹ هزار جلد کتاب است.

منبع: ايسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *