اخبار 12 24 آبان 14009:06 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

حبس روزنامه‌نگار مصری پس از درخواست از سیسی برای کناره‌گیری

سردبیر سابق روزنامه الاهرام مصر پس از آنکه خواستار کناره‌گیری عبد الفتاح سیسی، رئیس جمهوری این کشور شد، راهی بازداشتگاه شد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، دادستان کل مصر در حکمی عبدالناصر سلامه، روزنامه‌نگار و سردبیر سابق روزنامه الاهرام را به همدستی با یک گروه تروریستی و انتشار اخبار دروغین متهم و جهت انجام تحقیقات، حکم بازداشت موقت او به مدت ۱۵ روز را صادر کرد.

بر اساس این حکم، نیروهای امنیتی مصر بامداد یکشنبه سلامه را برای انجام تحقیقات در مورد اتهام‌های مطرح شده، بازداشت کرده و تحویل دادند.

سلامه در مقاله‌ای که آن را در صفحه فیسبوک خود منتشر کرد، ضمن انتقاد از عملکرد مقامات مصری در پرونده سد النهضه، از عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری این کشور خواست از سمتش کناره‌گیری کند.

او در مقاله خود آورده بود: چرا سیسی شجاعت ادبی و اخلاقی ندارد تا مسؤولیت مستقیم خود در شکست سنگین در برابر اتیوپی و ضایع شدن حق تاریخی مصر در آب‌های رودخانه نیل را اعلام کند؟

برخی وکلا با ارائه گزارش‌هایی در این خصوص به دادستانی کل، بازداشت سلامه را به اتهام انتشار عامدانه اخبار دروغ از نهادهای دولتی و پرونده سد النهضه با هدف ایجاد آشوب و تنش در کشور خواستار شدند.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *