اخبار 12 24 آبان 14005:16 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

درخواست کشورهای آسیایی‌ برای تغییر زمان رقابتهای کشتی قهرمانی جهان

درخواست کشورهای آسیایی‌ برای تغییر زمان رقابتهای کشتی قهرمانی جهان

با توجه به همزمانی رقابت های کشتی قهرمانی جهان ۲۰۲۲ و بازی های آسیایی چین، کشورهای آسیایی خواستار تغییر زمان برگزاری رقابت های جهانی کشتی شدند.

محمدابراهیم امامی در گفتگو با ایسنا، دراین‌باره اظهار کرد: همزمانی دو رویداد بازیهای آسیایی و رقابتهای کشتی قهرمانی جهان اتفاق عجیبی است و بیش از ۳۰ کشور آسیایی از جمله ایران در رایزنی با اتحادیه جهانی کشتی، خواستار تغییر زمان برگزاری رقابت های کشتی قهرمانی جهان ۲۰۲۲ در بلگراد پایتخت صربستان شدند.

سخنگوی فدراسیون کشتی افزود: با توجه به اهمیت بازی های آسیایی و درخواست کشورهای آسیایی از اتحادیه جهانی کشتی، قرار است این موضوع در کمیته اجرایی اتحادیه جهانی کشتی مورد بررسی قرار گیرد و به احتمال فراوان اتحادیه جهانی تا پایان سال جاری میلادی، پاسخ خود را در اینباره اعلام خواهد کرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا اتحادیه جهانی کشتی با این درخواست موافقت می کند یا خیر، گفت: نمی توان بطور دقیق پیش بینی کرد اما با توجه به تعداد کشورهای درخواست دهنده و اینکه برخی قدرت های کشتی جهان نیز در آسیا حضور دارند، این امیدواری وجود دارد. در صورتیکه این امر محقق نشود، کادر فنی تیم های ملی تمهیدات لازم دراینباره و تشکیل دو تیم ملی را اجرایی خواهند کرد.

امامی در پایان درباره میزبانی ایران از رقابت های کشتی آزاد و فرنگی نظامیان جهان در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی، خاطرنشان کرد: این رقابت ها از روز یکشنبه با برگزاری مسابقات کشتی آزاد، آغاز می شود و بیش از ۲۰ کشور جهان نیز در این رویداد حضور خواهند داشت. لونت سن از ترکیه نیز به عنوان نماینده اتحادیه جهانی کشتی در این مسابقات حضور خواهد داشت. مسابقات قرار است بر روی ۳ تشک برگزار شود و علاوه بر داوران ایرانی، ۱۲ داور خارجی نیز در این مسابقات حضور خواهند داشت.

منبع: ايسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *