اخبار 12 24 آبان 14005:11 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

صدور هشدار نارنجی هواشناسی برای مناطق شمالی قزوین

صدور هشدار نارنجی هواشناسی برای مناطق شمالی قزوین

ایسنا/قزوین کارشناس اداره کل هواشناسی استان قزوین از صدور هشدار نارنجی برای روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه ۲۵ و ۲۶ آبان در مناطق کوهستانی قزوین خبر داد و گفت: از سه‌شنبه ۲۵ آبان تا ظهر چهارشنبه ۲۶ آبان وزش باد و کاهش محسوس دما برای کلیه مناطق استان پیش‌بینی می‌شود.

مریم بهروزی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: خروجی مدل‌های هواشناسی نشان می‌دهند برای امروز دوشنبه ۲۴ آبان باتوجه‌به گذر امواج کم دامنه افزایش ابر را داریم؛ از فردا سه‌شنبه ۲۵ آبان تا ظهر چهارشنبه ۲۶ آبان با گذر سامانه بارشی و همراهی آن با نفوذ زبانه‌های پرفشار وزش بادهای نسبتاً شدید شمالی و کاهش محسوس دما را خواهیم داشت.

وی اشاره کرد: در مناطق کوهستانی و سردسیر به‌ویژه مناطق شمالی استان بارش برف و پدیده مه پیش‌بینی می‌شود براین‌اساس برای فردا سه‌شنبه ۲۵ آبان تا ظهر چهارشنبه ۲۶ آبان هشدار به رنگ نارنجی برای مناطق کوهستانی و سردسیر شمال استان صادر می‌شود و در این مناطق کاهش محسوس دما، بارش برف با احتمال کولاک، وزش باد نسبتاً شدید و پدیده مه پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان قزوین بیان کرد: از سه‌شنبه ۲۵ آبان تا ظهر چهارشنبه ۲۶ آبان وزش باد و کاهش محسوس دما برای کلیه مناطق استان پیش‌بینی می‌شود؛ همچنین اختلال در تردد به دلیل لغزندگی جاده‌ها و معابر عمومی و کاهش دید عمومی از پیامدهای بارش طی این ۲ روز است.

وی گفت: توصیه می‌شود همشهریان در ترددهای درون و برون‌شهری به‌ویژه گردنه‌ها رعایت احتیاط لازم را داشته باشند، مدیریت مصرف حامل‌های انرژی انجام شود، خودروهای به تجهیزات زمستانی مجهز شوند و از صعودهای زمستانی و هرگونه فعالیت‌های کوهنوردی اجتناب شود.

بهروزی اشاره کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته آوج با منفی چهار و رازمیان و قزوین با ۱۵ درجه سلسیوس به ترتیب سردترین و گرم‌ترین شهرهای استان بودند، دمای شهر قزوین بین صفر و ۱۵ درجه سلسیوس در نوسان بود.

منبع: ايسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *