اخبار 12 24 آبان 14008:39 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

صعود رضایی و معصومی به نیمه نهایی کشتی آزاد نوجوانان جهان

صعود رضایی و معصومی به نیمه نهایی کشتی آزاد نوجوانان جهان
عکس تزیینی است.

در ادامه رقابت های ۵ وزن نخست کشتی آزاد نوجوانان جهان ۲۰۲۱، دو نماینده ایران راهی نیمه نهایی شدند.

به گزارش ایسنا، در ادامه رقابت های ۵ وزن نخست کشتی آزاد قهرمانی نوجوانان جهان در بوداپست مجارستان، علی رضایی در ۶۵ و امیررضا معصومی در ۱۱۰ کیلوگرم با شکست رقبایشان راهی نیمه نهایی شدند اما علی یحیی پور در ۴۸ و شهداد خسروی در وزن ۵۵ کیلوگرم در یک چهارم نهایی مقابل حریفانشان تن به شکست دادند. مجید باقری در وزن ۸۰ کیلوگرم نیز که پیش از این در دور نخست شکست خورده بود، از دور مسابقات کنار رفت.

در وزن ۴۸ کیلوگرم، علی یحیی پور در دور نخست مقابل بوقوسلاوسکی از لیتوانی با نتیجه ۱۰ بر صفر پیروز شد. وی در دومین مبارزه و در یک چهارم نهایی مقابل نوردانات آیتانوف از قزاقستان در همان دقیقه نخست بر اثر غافلگیری در هنگام اجرای فن با ضربه فنی شکست خورد. یحیی پور برای رفتن به گروه بازنده ها باید منتظر صعود رقیبش به دیدار فینال باشد.

در وزن ۵۵ کیلوگرم، شهداد خسروی در مبارزه نخست برابر دیمیتری کاراستویانوف از مولداوی با نتیجه قاطع ۱۰ بر صفر پیروز شد. وی در یک چهارم نهایی مقابل ماگومد بایتوکایف از روسیه به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه ۸ بر ۳ شکست خورد و از رسیدن به نیمه نهایی بازماند.

در وزن ۶۵ کیلوگرم، علی رضایی در مبارزه نخست مقابل انوشاوان بارسقیان از ارمنستان با نتیجه ۸ بر ۲ به برتری رسید. وی در یک هشتم نهایی نیز مقابل اکمل سایدوف ازبکستان با نتیجه ۱۰ بر صفر به برتری رسید و راهی یک چهارم نهایی شد. وی برای رسیدن به نیمه نهایی مقابل ویشال از هند به روی تشک رفت و در پایان در یک مبارزه دشوار با نتیجه ۷ بر ۳ به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد.

در وزن ۸۰کیلوگرم، مجید باقری پس از استراحت در دور نخست مقابل الکساندر مامروش از اوکراین به روی تشک و در پایان با نتیجه ۱۱ بر ۵ شکست خورد و با توجه به شکست ۸ بر ۶ کشتی گیر اوکراینی مقابل جیمز رولی از آمریکا در مرحله یک چهارم نهایی، باقری از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۱۱۰ کیلوگرم، امیررضا معصومی پس از استراحت در دور نخست، مقابل کامینسکی از لهستان با نتیجه قاطع ۱۰ بر صفر به برتری رسید و راهی یک چهارم نهایی شد. وی برای رسیدن به نیمه نهایی به مصاف بازاربایف از ازبکستان رفت و با نتیجه قاطع ده بر صفر به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *