اخبار 12 24 آبان 14003:44 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

وبینار «دیابت تیپ ۲ و دیابت بارداری» برگزار می‌شود

وبینار «دیابت تیپ ۲ و دیابت بارداری» برگزار می‌شود

کانون هلال احمر دانشگاه علامه طباطبایی با همکاری هلال احمر منطقه ۲۲، وبینار دیابت تیپ ۲ و دیابت بارداری را برگزار می کند.

به گزارش باشگاه دانشجویان ایسنا، دیابت نوع ۲ رایج ترین نوع دیابت است. این یک بیماری مزمن است که در آن دیگر نمی توان گلوکز (قند) خون را تنظیم کرد. این دو دلیل دارد. ابتدا سلول های بدن در برابر انسولین مقاوم می شوند. انسولین مانند یک کلید کار می کند تا گلوکز (قند خون) از خون خارج شود و به سلول هایی که در آن به عنوان سوخت برای انرژی استفاده می شود، وارد شود. وقتی سلول ها به انسولین مقاوم می شوند، انتقال قند به سلول ها به انسولین بیشتری نیاز دارد و قند زیادی در خون باقی می ماند. با گذشت زمان، اگر سلول ها به انسولین بیشتر و بیشتری احتیاج داشته باشند، لوزالمعده نمی تواند انسولین کافی برای ادامه کار ایجاد کند و با شکست مواجه می شود.

دیابت بارداری، نوعی از دیابت است که در زمان حاملگی بصورت افزایش قندخون تشخیص داده می شود. علت آن هورمون های ترشح شده از جفت است که اثرات ضد انسولینی دارند که با ترشح انسولین توسط سلول های لوزالمعده مادر اثر این هورمون ها خنثی می شود ولی مقدار ترشح انسولین افراد مستعد برای جبران کافی نیست.

افزایش غیر طبیعی قند خون در دوران بارداری می تواند منجر به عوارض مادری و جنینی شود لذا پیشگیری و کنترل آن در طی دوران بارداری ضروری است.

این وبینار با حضور دکتر محمد جواد ابراهیمی ـ پزشک عمومی، روز دوشنبه ۲۴ آبان ماه ساعت ۱۹ الی ۲۰، به صورت آنلاین برگزار می شود.

علاقه مندان می توانند جهت ثبت نام به لینک https://meeting.atu.ac.ir/ch/kanoon مراجعه کنند.

وبینار «دیابت تیپ ۲ و دیابت بارداری» برگزار می‌شود

منبع: ايسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *