اخبار 12 24 آبان 14005:13 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

«پیرمردها نمی میرند» در جشنواره شانتی

«پیرمردها نمی میرند» در جشنواره شانتی

ایسنا/اردبیل مدیر انجمن سینمای جوانان استان اردبیل از کسب جایزه فیلم اول جشنواره فیلم شاتتی فرانسه توسط فیلمساز برجسته اردبیلی خبر داد.

 میردولت موسوی در گفتگو با ایسنا، اظهار کرد: جایزه هیئت داوران جشنواره سینمای ایران در شانتی فرانسه به فیلم ” پیر مردها نمی میرند ” اولین فیلم بلند رضا جمالی از کارگردان برجسته ایران و استان اردبیل اختصاص یافت.

وی خاطرنشان کرد: این جشنواره در شانتی و سانلیس فرانسه که از 13 الی 16 آبان ماه سالجاری به ابتکار مرکز ایران و فرانسه با همکاری شهرداری شانتی و مجموعه کاخ تاریخی در این شهر و چندین نهاد دیگر فرانسه دردو بخش رقابتی و غیر رقابتی که مختص فیلم های ایرانی بود برگزار شد

مدیر انجمن سینمای جوانان استان اردبیل تصریح کرد: جایزه ویژه هیئت داوران این جشنواره که فقط به یک فیلم برتر اعطاء می شود.

موسوی ادامه داد: تندیس این جشنواره توسط اتین ژاکوبه مجسمه ساز معروف فرانسه با الهام از اشعار عباس کیارستمی طراحی کرده است.

وی با بیان که این فیلم همزمان در جشنواره فیلم بین المللی نوزدهمین دوره جشنواره فیلم اینورنس اسکاتلند به نمایش درآمد، افزود این فیلم مور توجه مخاطبین قرار گرفت.

منبع: ايسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *