اخبار 13 25 آبان 14004:08 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

حضور دانش‌آموزان در مدارس اجباری نیست، اما…

حضور دانش‌آموزان در مدارس اجباری نیست، اما...

ایسنا/کرمانشاه معاون آموزش متوسطه اداره کل اموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: اگرچه حضور دانش‌آموزان در مدارس اجباری نیست، اما سعی می کنیم بگونه ای کار کنیم که خانواده‌ها دانش‌آموزان را ملزم به حضور در مدارس بدانند.

علی مرادی امروز(25 آبان) در آیین تجلیل از منتخبین کشوری هفتمین دوره جشنواره نوجوان خوارزمی، در تالار شهید بهشتی شهر کرمانشاه، با اشاره به بازگشایی حضوری مدارس متوسطه دوم از 15 آبان، اظهار کرد: میزان استقبال دانش‌آموزان از آموزش حضوری تا این لحظه قابل قبول بوده، چون حتی اگر توانسته باشیم 20 درصد دانش آموزان را هم در مدارس حاضر کنیم، گام مهمی در جهت سمت و سو گرفتن آموزش‌ها به سمت آموزش حضوری برداشته شده است.

مرادی اضافه کرد: شاید میزان استقبال دانش‌آموزان از آموزش حضوری عددی که انتظار می رفت نبوده، اما باید بپذیریم که جلب اعتماد خانواده‌ها به آموزش حضوری با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در شرایط کنونی که ترس از شیوع کرونا در جامعه وجود دارد، زمان‌بر است.

معاون آموزش  متوسطه اداره کل اموزش و پرورش استان کرمانشاه با بیان اینکه در شرایط کرونایی کنونی آموزش و پرورش نمی‌تواند دانش‌آموزان را مجبور به حضور در مدارس کند، گفت: اگرچه حضور دانش‌آموزان در مدارس اجباری نیست اما سعی می کنیم بگونه ای کار کنیم که خانواده‌ها دانش‌آموزان را ملزم به حضور در مدارس بدانند.

وی با درخواست از خانواده‌ها برای اعتماد به دستگاه تعلیم و تربیت، گفت: اگر اولیاء پای کار نیایند نمی توانیم به حضور پررنگ دانش‌آموزان در مدارس برای تداوم امر آموزش حضوری امیدوار باشیم.

وی در ادامه اشاره ای هم به آمادگی کامل آموزش و پرورش برای آموزش حضوری در سایه رعایت کامل پروتکل های بهداشتی داشت و گفت: از خانواده‌ها انتظار داریم با رعایت احتیاط فضا را برای حضور دانش‌آموزان در مدارس فراهم کنند.

وی با بیان اینکه هیچ نوع آموزشی نمی تواند جایگزین آموزش حضوری باشد، گفت: در دو سالی که به واسطه شیوع کرونا آموزش‌ها غیرحضوری بوده‌، در بحث آموزش مشکلاتی وجود داشته و خود آموزش و پرورش هم از شرایط راضی نیست.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه در ادامه بازگشایی حضوری مدارس را مطالبه عمومی عنوان کرد و یادآور شد: خانواده های زیادی با مراجعه به ادارات آموزش و پرورش خواستار بازگشایی حضوری مدارس هستند.

وی سپس هدف از برگزاری جشنواره نوجوان خوارزمی را تلاش در جهت شناسایی دانش‌آموزان مستعد عنوان و ابراز امیدورای کرد: برگزاری این نوع جشنواره‌ها گامی در جهت بالفعل کردن استعدادهای دانش ‌آموزان باشد.

در ادامه این جشنواره دانش‌آموزان برتر کشوری هفتمین دوره جشنواره نوجوان خوارزمی در استان کرمانشاه تجلیل شدند.

منبع: ايسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *