اخبار 13 25 آبان 14004:03 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

دریافت ۱۵ درصد بارش‌های مورد انتظار در استان مرکزی طی سال زراعی جاری

دریافت ۱۵ درصد بارش‌های مورد انتظار در استان مرکزی طی سال زراعی جاری

ایسنا/مرکزی مدیرکل هواشناسی استان مرکزی گفت: از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون ۱۵ درصد بارش های استان دریافت شده است.

کمالی ۲۵ ابانماه ۱۴۰۰ در جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوا و گرد و غبار استان مرکزی، با اشاره به وضعیت بارشی کل کشور، بیان کرد: در سال زراعی گذشته یعنی تا ۳۱ شهریورماه ۱۴۰۰ میانگین بارش در کشور ۱۴۳.۴ میلیمتر و میانگین بارش بلندمدت ۲۳۵.۲ میلیمتر بوده است و در واقع در سال گذشته بارش ها ۳۹ درصد کاهش داشته است.

وی با اشاره به اینکه استان مرکزی سال گذشته وضعیت بهتری را نسبت به میانگین های بارش در کشور داشته است، اما به هرحال با خشکسالی روبرو بودیم، افزود: سال گذشته در واقع ۶۷ درصد بارش های مورد انتظار محقق شد ولی استان مرکزی نسبت به ۱۶ استان کشور وضعیت بهتری داشت.

کمالی با اشاره به اینکه استان مرکزی در محدوده خشکسالی متوسط تا شدید قرار دارد، گفت: امسال وضعیت بارش ها در استان بهبود یافته است به طوری که از ابتدای مهرماه یعنی آغاز سال زراعی جاری، میزان بارش ها در کشور ۱۷.۲ میلیمتر بوده است که این رقم در استان مرکزی به ۴۳.۵ میلیمتر رسیده است و در واقع ۱۵ درصد بارش های مورد انتظار در استان محقق شده است.

وی در خصوص روند بارش های پیش رو بیان کرد: از ۱۰ آذرماه تا نهم اسفندماه، بارش های شمال استان در حد نرمال است، اما در مناطق جنوبی و مرکزی ۱۰ درصد بارش های نرمال دریافت خواهد شد و البته یک درجه افزایش دما از آذرماه تا اسفندماه نیز پیش بینی شده است.

منبع: ايسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *