اخبار 13 25 آبان 14004:48 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

در حراجی پرستاره ساتبیز چه گذشت؟

در حراجی پرستاره ساتبیز چه گذشت؟

در حراجی اخیر ساتبیز یکی از تابلوهای نقاشی «روتکو» نقاش مشهور آثار انتزاعی به یکی از گران‌ترین آثار این هنرمند تبدیل شد و رکورد جدیدی نیز برای «جسکون پولاک» نقاش نامدار آمریکایی به ثبت رسید.

به گزارش ایسنا و به نقل از رویترز، در حراجی روز دوشنبه ساتبیز در نیویورک یکی از تابلوهای نقاشی «مارک روتکو» نقاش مطرح  اکسپرسیونیست انتزاعی به قیمت ۸۲.۵ میلیون دلار فروخته شد تا این اثر به دومین اثر گران این هنرمند تبدیل شود.

در حراجی پرستاره ساتبیز چه گذشت؟
تابلوی شماره هفت اثر «مارک روتکو»

این تابلو نقاشی که «شماره هفت» نام دارد و ۲۴۱ سانتی‌متر ارتفاع، در سال ۱۹۵۱ خلق شده است و سه بخش صورتی، زرد، نارنجی تشکیل شده است. انتظار می‌رفت این اثر هنری به قیمت ۷۰ الی ۹۰ میلیون دلار به فروش برسد. این نقاشی در حراجی روز دوشنبه برای نخستین‌بار به مزایده گذاشته شد.

رکورد فروش آثار «روتکو» در سال ۲۰۱۲ و با فروش تابلو نقاشی «نارنجی، قرمز و زرد» به قیمت ۸۶.۹ میلیون دلار در حراجی کریستیز نیویورک شکسته شد.

تابلو نقاشی «شماره هفت» فقط یکی از آثاری بود که از هنرمندان برجسته جهان و از مجموعه آثار هنری «مکلو» در این حراجی ارائه شد.

از دیگر آثاری که روز دوشنبه به فروش رسیدند به مجسمه «بینی» متعلق به سال ۱۹۴۷ می‌توان اشاره کرد که توسط «آلبرتو جاکومتی» گران‌ترین مجسمه‌ساز جهان خلق شده است. این مجسمه به قیمت ۷۸.۴ میلیون دلار فروخته شد. رکورد گرانترین مجسمه جهان در سال ۲۰۱۵ با به فروش رسیدن یکی از مجسمه‌های «جاکومتی» به قیمت ۱۴۱.۳ میلیون دلار شکسته شد.

در حراجی پرستاره ساتبیز چه گذشت؟
تابلو «۹ مونرو» و مجسمه «بینی»

در این حراجی همچنین یکی از آثار هنری «اندی وارهول» هنرمند نامدار آمریکایی به نام «۹ مونرو»  که در سال ۱۹۶۲ و برای یادبود «مرلین مونرو» خلق شده است، به قیمت ۴۸.۵ میلیون دلار به فروش رسید. یکی دیگر از آثار این هنرمند به نام «شانزده جکیز» که برای یادبود «ژاکلین کندی» همسر رئیس جمهور سابق ایالات متحده آمریکا خلق شده است به قیمت ۳۳.۹ میلیون دلار فروخته شد.

در حراجی پرستاره ساتبیز چه گذشت؟
«شماره ۱۷، سال ۱۹۵۱» اثر «جسکون پولاک»

همچنین تابلو نقاشی «شماره ۱۷، سال ۱۹۵۱» اثر «جسکون پولاک» رکورد جدیدی برای آثار این هنرمند مشهور آمریکایی به ثبت رساند و به قیمت ۶۱.۲ میلیون دلار به فروش رسید.

در حراجی پرستاره ساتبیز چه گذشت؟
«بدون عنوان» اثر «سای تومبلی»

همچنین تابلو نقاشی «بدون عنوان» متعلق به سال ۲۰۰۷ که توسط «سای تومبلی» هنرمند آمریکایی خلق شده است و گل‌های صد تومانی سرخ انتزاعی را به تصویر می‌کشد به قیمت ۵۸.۹ میلیون دلار فروخته شد.

منبع: ايسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *