اخبار 13 25 آبان 14004:36 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

نهمین کنگره سالانه اخلاق پزشکی ایران به میزبانی کرمان برگزار می شود

نهمین کنگره سالانه اخلاق پزشکی ایران به میزبانی کرمان برگزار می شود

ایسنا/کرمان معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: نهمین کنگره سالانه اخلاق پزشکی ایران به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان برگزار می شود. دکتر”عباس پرداختی” امروز ۲۵ آبان ماه با اعلام این خبر افزود: این کنگره در دی ماه 1400 به مدت چهار روز به صورت مجازی برگزار می شود.

وی اظهار کرد: کنگره سالانه اخلاق پزشکی ایران از سال 1388 به همت مرکز تحقیقات اخلاق و تاریخ پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران در کشور آغاز به کار کرد.

پرداختی با بیان اینکه رسالت دانشگاه های علوم پزشکی تربیت نیروی انسانی کارآمد و متعهد به اصول اخلاق حرفه ای است،  گفت: در ساختار پزشکی معاصر، پایبندی به ارزش های حرفه ای پیچیدگی های خاصی پیدا کرده و تحول نظام سلامت و تحول آموزش پزشکی، در گرو پایبندی به رفتارهای حرفه ای است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان ادامه داد: این کنگره فرصتی مغتنم برای حرفه مندان علوم پزشکی و اندیشمندان و محققان علوم وابسته پزشکی همچون اخلاق پزشکی، حقوق، فلسفه، جامعه شناسی و …  است تا با تبادل نظرات به زبانی مشترک در حوزه ارتقاء خدمات سلامت دست یابند.

وی گفت: محورهای دوازدهمین کنگره با موضوع بررسی ملاحظات اخلاقی در واکسیناسیون بیماری کووید۱9 و دستیابی دانشجویان به هویت حرفه ای است.

پرداختی اظهار امیدواری کرد: با حضور محققان و اندیشمندان نظام سلامت در این کنگره زمینه فعالیت های گسترده، هماهنگ و هدفمند دانشگاه های علوم پزشکی در راستای تصمیم سازی اخلاقی در معضلات ارائه خدمات سلامت و توسعه شکل گیری هویت حرفه ای فراگیران علوم پزشکی فراهم شود.

منبع: ايسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *