اخبار 14 26 آبان 14007:41 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

کاهش ۸۰ درصدی مسافرت به لرستان

کاهش ۸۰ درصدی مسافرت به لرستان

ایسنا/لرستان استاندار لرستان گفت: آمارها از کاهش ۸۰ درصدی مسافرت به استان حکایت دارد.

دکتر سید موسی خادمی در جلسه ویدئو کنفرانس ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا به ریاست دکتر روحانی درباره مباحث مطرح شده در این جلسه اظهار کرد: تصمیم در خصوص نحوه بازگشایی دانشگاه ها و مراکز آموزشی، تهیه و توزیع مواد بهداشتی موردنیاز و تعطیلی بازارهای غیر ضروری تا ۱۳ فروردین موضوعاتی بود که موردتاکید بود.

خادمی اظهار کرد: غربالگری در سطح ملی از دیگر مباحث مطرح شده بود که لرستان در زمینه اجرای آن جزو استان‌های پیشگام و موفق بوده و رتبه دوم کشور را در این زمینه به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به اینکه تاکید بر آن است که مردم در خانه بمانند، افزود: با توجه به شرایط کنونی و کاهش ۸۰ درصدی مسافرت‌ها به استان دغدغه اصلی رعایت نکات بهداشتی و دستورالعمل‌ها توسط خود مردم است که ضروری است هم استانی‌های به این موضوع اهتمام ویژه داشته باشند.

استاندار لرستان در ادامه به نقل از دکتر روحانی گفت: تصمیمات در خصوص بسته‌شدن خروجی شهرها صرفاً از طریق ستاد ملی گرفته می‌شود نه استانی و سایر اعضای ستاد و استانداران ملزم به اجرای آن هستند.

خادمی ضمن تاکید بر این نکته که هیچ خدماتی به مسافران ارائه نخواهد شد، تصریح کرد: کنترل تردد در ورودی‌ها و خروجی‌های استان طبق دستورالعمل ملی در حال انجام است که تاکنون با چند مورد مشکوک مواجه شده‌ایم و این افراد برای درمان به مراکز بهداشتی معرفی شده‌اند.

استاندار لرستان در پایان افزود: اقدامات انجام شده روند مثبتی داشته است که امیدواریم با رعایت نکات بهداشتی از طرف مردم و قطع زنجیره انتقال شاهد پایان کار این ویروس در استان و کشور باشیم.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *