اخبار 18 30 آبان 14009:00 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

جهش تولید هم مانند رونق تولید محقق می‌شود

جهش تولید هم مانند رونق تولید محقق می‌شود

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران اظهار کرد: از ابتدای سال متقاضی زمین در شهرکهای صنعتی خیلی زیاد بود و این نشان می‌دهد که تولید کشور به نقطه‌ای رسیده که بتواند جهش کند و مسائل اقتصادی از جمله بیکاری را جبران کند؛ بنابراین مطمئنا همانطور در سال گذشته شاهد رونق تولید بودیم، امسال جهش تولید محقق خواهد شد.

عبدالوهاب سهل آبادی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه لزوم یک اقتصاد غیر نفتی، پویا و شکوفا توجه بیشتر به تولید و صنعت است، اظهار کرد: با کاهش قیمت نفت همه کشورهای فروشنده نفت دچار مشکل شدند. البته با توجه به تحریم‌های آمریکا، ایران در سال‌های اخیر کمتر روی فروش نفت حساب کرده که اتفاق خوبی بوده و باعث جلب توجه مردم به تولید داخلی شده است.

‏وی رونق تولید در کشور طی ۱۰ سال اخیر را خوب توصیف کرد و گفت: با وجود همه مشکلات طی سال‌های اخیر به تولیداتی دست یافتیم که شاید فکر نمی‌کردیم بتوانیم به این مرحله برسیم، چرا که ما همیشه فکر می کردیم باید مونتاژکار باشیم یا مواد اولیه را وارد و محصول نهایی را تولید کنیم، اما امروزه به لطف خدا و همت تولیدکنندگان و نیاز کشور می‌توانیم خیلی از ماشین آلات مورد نیاز تولید و مواد اولیه را تامین کنیم‌.

به گفته رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت ایران پیشرفت شرکت‌های دانش‌بنیان نیز به حدی بوده که به محض اعلام نیاز محصولی از سوی واحدهای تولیدی، نیاز آن‌ها وارد ردیف تولید، ابداع و اختراع می‌شود.

سهل آبادی با تاکید بر لزوم افزایش سرعت رشد تولید در کشور، تصریح کرد: اگر با سرعت سال‌های پیش ادامه دهیم ممکن است در زمان معین به موقعیت مقرر شده نرسیم.

به گفته وی رونق تولید در سال گذشته محقق شده و با وجود مشکلات، صنعت کار خودش را کرده و کمتر شاهد بیکاری و اخراج کارگران بودیم، اما شاید به سود مورد نظر نرسیده است.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران البته تاکید کرد که برای تحقق جهش تولید باید تلاش‌ها بیشتر شود.

سهل‌آبادی با بیان اینکه در زمینه ارائه تسهیلات بانکی و موضوعات تامین اجتماعی مشکلاتی برای تولیدکنندگان وجود داشته است، تصریح کرد: تبدیل ارز برای تامین مواد اولیه، مشکلات گمرکی و دپوی مواد اولیه در بنادر از جمله مشکلات دیگر تولیدکنندگان بوده و هست.

وی افزود: مطمئنا همانطور در سال گذشته شاهد رونق تولید بودیم امسال جهش تولید محقق خواهد شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *