اخبار 18 30 آبان 14008:43 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

۲۰۵ تن اقلام قاچاق برای امحا از سازمان اموال تملیکی بارگیری شد

۲۰۵ تن اقلام قاچاق برای امحا از سازمان اموال تملیکی بارگیری شد

صبح امروز و با حضور نماینده قوه قضاییه در سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی، حدود ۲۰۵ تن از اقلام قاچاق به منظور امحا از محل این سازمان بارگیری و به اصفهان منتقل شد.

به گزارش ایسنا به نقل از قوه قضاییه، صبح امروز و با حضور نماینده قوه قضاییه در سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی، حدود ۲۰۵  تن از اقلام قاچاق به منظور امحا از محل این سازمان بارگیری و به اصفهان منتقل شد.

قاسم رسولی فاضل، نماینده قوه قضاییه در سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی با بیان اینکه این اقلام قاچاق، پودر بدن سازی، دارو و مواد شیمیایی و خوراکی و بهداشتی و آرایشی را در بر می‌گیرد، گفت: ارزش کالاهایی که اعلام شده ۲۲۶ میلیارد تومان است.

رسولی فاضل با بیان اینکه این کالاها را باید به مرور امحا می‌کردند، ولی این اتفاق صورت نگرفته است، تاکید کرد: در بازدید ریاست قوه قضائیه از سازمان تملیکی، مسئولان این سازمان ملزم شدند که هر اقدامی اعم از مزایده، حراج، فروش، تهاتر و امحا را به سرعت انجام بدهند.

وی با بیان اینکه این کالاها به سال ۹۵ برمی گردد، اظهار داشت: کالاها همان زمان باید امحا می‌شدند، ولی متأسفانه اقدامی صورت نگرفته است.

رسولی فاضل با اشاره به اینکه برخی از این کالاها مربوط به سال‌های ۹۰، ۹۱ و ۹۲ هست، افزود: این کالاها عموماً کالاهای متروکه هستند و حجم کمی دارند.

وی با بیان اینکه این مواد و کالاها برای امحا به اصفهان انتقال داده می‌شود، گفت:علت اینکه این مواد برای امحا به اصفهان برده می‌شود بخاطر این است که این‌ها مواد شیمیایی هستند و در کشور دو یا سه مرکز برای امحای مواد شیمیایی وجود دارد که آن‌ها نیز باید بحث زیست محیطی را رعایت کنند و تاییدیه سازمان غذا و دارو، سازمان استاندارد و سازمان محیط زیست را داشته باشند، زیرا پسماند مواد شیمیایی خطرزا است. باید بی‌خطر بودن پسماند مواد شیمیایی احراز شود تا امحای مواد شیمیایی و دارویی صورت گیرد.

منبع: ايسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *