اخبار 19 1 آذر 14008:38 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

تعهد مدنی شهروندان ما در مقایسه با کشورهای اروپایی ستودنی است

تعهد مدنی شهروندان ما در مقایسه با کشورهای اروپایی ستودنی است

ایسنا/آذربایجان شرقی مدیر کل امور اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی گفت: تعهد مدنی شهروندان ما در مقایسه با کشورهای اروپایی با عمل به توصیه‌ها ستودنی بوده و به اقتضای شرایط موجود و اعلام ممنوعیت قانونی از طرف دولت و حاکمیت، مردم با تمام توان همکاری کردند.

بدر شکوهی در سومین نشست خبری شورای اطلاع‌رسانی ستاد مبارزه با کرونای استان با بیان این مطلب اظهار کرد: باید بررسی کنیم و ببینیم به واسطه مسئولیت سازمانی‌مان چه ساز و کارهایی برای ارتقاء اعتماد اجتماعی پیش بینی کرده‌ایم.

وی اضافه کرد: ارتقاء اعتماد اجتماعی موجب تولید سرمایه اجتماعی می‌شود و سمن‌ها و رسانه‌ها نیز در این میان نقش بسیار پررنگی دارند.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه اجتماعی و فرهنگی به منظور پیشگیری از کرونا اظهار کرد: تولید محتواهای مختلف به تناسب جامعه هدف مانند برگزاری مسابقات نقاشی با همکاری آموزش و پرورش، اداره کل ورزش و جوانان و کمپین‌های مختلف با همکاری سازمان‌های مردم نهاد از جمله این اقدامات به شمار می‌آید.

وی، موفقیت در جلب توجه مردم به نکات آموزشی و ماندن در خانه را مرهون تلاش‌های اهالی رسانه، گروه‌های مرجع، بسیج سازمان‌های مردم نهاد و سایر گروه‌های داوطلب غیر دولتی، عنوان کرد.

به گزارش ایسنا، مدیر کل امور اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی در خاتمه متذکر شد: عدم مطلوبیت در حوزه اعتماد اجتماعی سبب شد تا تعدادی به توصیه‌ “در خانه بمانید” گوش نکنند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *