اخبار 19 01 آذر 1400 - 3 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

روش‌های دیگری برای مدیریت کرونا اتخاذ شود

روش‌های دیگری برای مدیریت کرونا اتخاذ شود

ایسنا/بوشهر رئیس اتاق اصناف مرکز بوشهر گفت: بیش از ۸۰ درصد کسبه و بازاریان استان بوشهر به صورت خودجوش و قبل از اعلام تعطیلی بازار از سوی مراجع دولتی کار و کسب خود را تعطیل کرده بودند.

مصطفی گراشی روز گذشته در جلسه ستاد مدیریت‌کرونا استان بوشهر گفت: در حالی که بازاریان در دفاع از حق سلامت شهروندان به صورت خودجوش کسب و کار خود را به مدت بیش از چهل روز تعطیل کردند بانک های استان همکاری لازم را با کسبه بوشهر نداشته اند.

وی افزود: در همه این ایام چک های بازاریان به بانک ها رفته، فرم زده شده و تعهدات مالی بازاریان در بانک ها اعلام وصول شده است.

رئیس اتاق اصناف مرکز استان بوشهر خاطرنشان کرد: از آنجا که در تعطیلی بازار استان، کسبه با جان و دل پای کار آمدند و به صورت خودجوش اقدام به تعطیلی بازار کردند مدیران استان توانستند در مدیریت کرونا موفق عمل کنند.

گراشی تاکید کرد: بخشی از بازار استان ۴۲ روز است که در تعطیلی به سر می برد و بخش دیگر هم بیش از ۳۰ روز تعطیل است؛ ادامه تعطیلی بازار به این صورت امکان پذیر نیست و باید تمهیداتی اندیشیده شود.

رئیس اتاق اصناف مرکز استان بوشهر عنوان کرد: تعداد قابل توجهی از کسبه مراکز شهرستان های استان ساکن حومه های شهر هستند و از سایر نقاط شهرستان به محل کار و کسب خود می آیند اما به دلیل قوانین سختگیرانه در مبادی ورودی و خروجی شهرها دچار مشکل می شوند به همین دلیل از ستاد مدیریت کرونا می خواهیم تردد در محدوده شهرستان های استان آزاد شود.

وی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: در ایام تعطیلی بازار در سراسر استان بوشهر ۸۳۶ واحد صنفی و در شهرستان بوشهر ۱۷۶ واحد پلمپ شدند که این مهم نشان از همکاری چشمگیر قاطبه بازاریان استان با طرح فاصله گذاری اجتماعی دارد.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *