اخبار 20 2 آذر 14009:28 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

واشنگتن حمله به زیرساخت‌های فضایی را مجوز “پاسخ اتمی” آمریکا دانست

واشنگتن حمله به زیرساخت‌های فضایی را مجوز "پاسخ اتمی" آمریکا دانست

معاون وزیر خارجه آمریکا این مساله را بعید ندانست که کشورش در واکنش به هر حمله‌ احتمالی به زیرساخت‌های فضایی آن، به “پاسخ اتمی” متوسل شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری تاس، کریستوفر فورد، معاون وزیر خارجه آمریکا با سخنرانی از طریق ویدیو کنفرانس در همایشی که مرکز پژوهش‌های استراتژیک و بین‌المللی در واشنگتن برگزار کرده بود، گفت: دشمنان احتمالی ما باید بدانند که هیچ تفاوتی از این ناحیه میان بخش‌های زیرساخت‌ فضایی آمریکا وجود ندارد؛ اگر به آن حمله کنید شما گویی به ما حمله‌ کرده‌اید.

وی افزود: همچنین این پیام شفاف را می‌فرستیم که حتی استفاده از سلاح هسته‌ای را برای پاسخ به هر حمله گسترده‌ای به بخش‌های اساسی زیرساخت‌های فضایی‌مان بعید نمی‌دانیم.

این دیپلمات آمریکایی این مساله را مطرح کرد که عقیده هسته‌ای آمریکا مبتنی بر امکان متوسل شدن واشنگتن به استفاده از سلاح هسته‌ای برای دفاع از منافع حیاتی خود و منافع هم‌پیمانان و شرکایش است، حتی اگر دشمن به استفاده از چنین سلاحی متوسل نشود.

کریستوفر تصریح کرد که به زیرساخت‌های فضایی در سند استراتژی امنیت ملی آمریکا به عنوان یکی از بخش‌های حیاتی ایالات متحده اشاره شده است.

وی با بیان اینکه این امر به صورت تصادفی رخ نداده است، گفت که هرگونه مداخله متجاوزانه یا حمله به بخش‌های زیرساخت‌های فضایی ما در هر زمانی- حتی درصورتی که با استفاده از سلاح‌های غیراتمی صورت بگیرد- ممکن است به آن به عنوان تعدی خطرناکی نگریسته شود و این امر به تشدید خطرناک و چه بسا ریشه‌ای بحران یا درگیری سوق می‌دهد.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *