اخبار 21 3 آذر 14004:27 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

سازمان ملل: استعفای کوبیس غیرمنتظره نبود

سازمان ملل: استعفای کوبیس غیرمنتظره نبود

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل اعلام کرد، استعفای نماینده این سازمان در لیبی ناگهانی نبود و تلاش می‌شود هر چه سریعتر این پست جایگزین شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، استفان دوجاریک، سخنگوی آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در نشست خبری گفت، شاید استعفای یان کوبیس، نماینده سازمان ملل در لیبی برای برخی ناگهانی بوده باشد اما برای گوترش غیر منتظره نبود. دلایل این استعفا را هم باید از خود کوبیس پرسید.

گفتنی است تعدادی از کشورهای عضو شورای امنیت از جمله روسیه می‌خواستند مقر نماینده سازمان ملل به لیبی یا تونس منتقل شود. در واقع شورا در حال بررسی تنظیم مجدد رهبری هیئت سیاسی سازمان ملل در لیبی و فعالیت آن و نیز انتقال مقر نماینده سازمان ملل به لیبی یا تونس است و ظاهرا کوبیس رضایتی به این کار نداشته است.

دوجاریک گفت، کوبیس تا زمان تعیین نماینده جدید به کارش ادامه می‌دهد. او همچنین صبح امروز چهارشنبه گزارشش را در مورد آخرین تحولات سیاسی لیبی ارائه می دهد.

وی افزود، گوترش با استعفای وی موافقت کرده است و اکنون بحث بر سر جانشین اوست.

دوجاریک با بیان اینکه سازمان ملل به سرعت تلاش می‌کند جایگزینی برای کوبیس پیدا کند، گفت، انتخابات لیبی نزدیک است و سازمان ملل با قدرت در این کشور حضور دارد و تمامی همکاران سازمان مثل گذشته به همکاری با نهادهای لیبی ادامه خواهند داد. همچنین یک تیم فنی نیز وجود دارد که به حمایت از مقامات لیبی و کمیته انتخابات ادامه می‌دهد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *