اخبار 25 8 آذر 140010:22 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

غافلگیری دستگاه‌های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی از شیوه پیروزی السنوار

غافلگیری دستگاه‌های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی از شیوه پیروزی السنوار

روزنامه عبری زبان هاآرتص نوشت که دستگاه‌های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی از دشواری‌هایی که السنوار در رسیدن به ریاست دفتر سیاسی جنبش حماس در غزه با آن مواجه شد، غافلگیر شدند.

به گزارش ایسنا، این روزنامه نوشت، دستگاه‌های اطلاعاتی اسرائیل پیش‌بینی نکرده بودند که یحیی السنوار به چهار دور برای رسیدن به ریاست دفتر سیاسی حماس نیاز داشته باشد.

این غافلگیری حکایت از این دارد که دستگاه‌های اطلاعاتی اسرائیلی و بین‌المللی قادر نبوده‌اند کدهای حماس و روابط داخلی در این جنبش را شناسایی کنند که این مساله باعث شده است الگوی جدید و متمایزی در غزه شکل بگیرد، همچنین مقاومت خلاقیت‌های متعددی را در تمامی جوانب سیاسی و امنیتی نشان داده است.

این روزنامه نوشت: آنچه یگان ۸۲۰۰ اطلاعاتی در ارتش اسرائیل و نیز سطح سیاسی و دستگاه امنیتی این رژیم را غافلگیر کرد شکل و ظاهر تعددگرایی منحصر به فرد در داخل حماس بود که دارای چارچوب سازمانی است و ممکن است در قالب یک شورای واقعی ملاحظه و اداره نشود. چه بسا حتی هوشمندترین طرف‌های امنیتی اسرائیل نیز نتوانند آن را ارزیابی کنند.

هاآرتص نوشت: دستگاه امنیتی اسرائیل السنوار را یک دشمن عقیدتی سرسخت می‌داند که در دوره اخیر یک روش عملگرای واقعی نسبی را در پیش گرفته است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *