اخبار 25 8 آذر 140010:50 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

قدردانی از عکاس ایسنا در جشنواره ملی «رسانه شهر» شیراز

قدردانی از عکاس ایسنا در جشنواره ملی «رسانه شهر» شیراز

ایسنا/فارس آیین تجلیل از برگزیدگان جشنواره ملی «رسانه شهر» عصر شنبه ۲۲ اسفند با حضور معاون فرهنگی شهرداری شیراز در سالن مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس برگزار و در این مراسم از محمدرضا دهداری، عکاس ایسنای فارس قدردانی شد.

دبیر نخستین جشنواره ملی «رسانه شهر» در این مراسم با بیان اینکه ابزارهای ارتباطی جدید به شرط اینکه در نظام مدیریت شهری درست تعریف شوند، مزیت‌های زیادی ایجاد می‌کنند، گفت: این ابزارها شهروندان را با سیاست‌های مدیران شهری آشنا و همسو می‌کند.

فرزاد صدری همچنین با بیان اینکه ابزارهای ارتباطی واکنش شهروندان نسبت به طرح‌های توسعه‌ای را در اختیار مدیران شهری قرار می‌دهد، افزود:  این موضوع سبب می‌شود تا از اجرای پروژه‌های پرهزینه که نظر عمومی را جلب نکرده‌اند جلوگیری شود که نمونه زنده آن واکنش مردم و کارشناسان به برنده جایزه پل طبیعت شیراز است.

به گفته او، آموزش‌های فرهنگی و شهروندی در فضای مجازی به سهولت و در سطح گسترده قابل انجام است؛ البته باز هم به شرط اینکه کار به صورت کارشناسی انجام شود.

دبیر نخستین جشنواره ملی رسانه شهر همچنین خاطرنشان کرد: فضای مجازی این امکان را به مدیران شهری داده که به شرط استفاده مناسب از ابزارهای ارتباطی جدید، همیشه نسبت به شهر هوشیار باشند و سرعت واکنش آنها بالاتر برود.

صدری اضافه کرد: وقتی فضای مجازی، رسانه و شفافیت وجود داشته باشد موجب می‌شود تا قبل از اینکه هزینه‌های میلیاردی برای اجرای یک طرح صرف شود، ابتدا در معرض دید قرار گیرد و با بازخورد واکنش شهروندان، مدیریت شهری وادار به تصمیم درست و تجدیدنظر شود.

او خاطرنشان کرد: رسانه در عصر حاضر به پلتفرم تبدیل شده که هر کدام یک پلتفرم موفق و بزرگ در دنیا هستند که   آپارات، دیجی‌کالا، بلاگفا، باما، دیوار، شیپور و نیز اسنپ، تپ‌سی، کلوب، پونیشا، لست سکند و کافه بازار را می‌توان به عنوان نمونه خوبی از پلتفرم‌های موفق و پرمخاطب در کشور نام برد.

صدری با بیان اینکه تا سال‌های گذشته تنها ۵ روزنامه در شیراز فعال بود، اما اکنون یک گوشی موبایل در جیب افراد نقش دهها رسانه را بازی می‌کند، گفت: در گذشته به علت تعداد کم رسانه‌ها موجی حاصل از موضوعات چالشی ایجاد نمی‌شد یا گستردگی نداشت اما امروز کمتر از  بیست ثانیه برخی فیلم‌های کوتاه، چهل سال فعالیت فرهنگی و چند ده هزار بودجه فرهنگی را ما را زیر سئوال می‌برد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *