اخبار 26 9 آذر 14001:06 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

انتشار اصلاحیه‌های امنیتی برای ۸۲ آسیب‌پذیری ویندوز

انتشار اصلاحیه‌های امنیتی برای ۸۲ آسیب‌پذیری ویندوز

کاربران ویندوز، محصولات و اجزای نرم‌افزاری شرکت مایکروسافت، باید جدیدترین اصلاحیه‌های امنیتی با درجه‌های حیاتی و مهم را اعمال کنند.

به گزارش ایسنا، همه کاربران ویندوز، محصولات و اجزای نرم‌افزاری شرکت مایکروسافت، باید هر چه سریعتر جدیدترین اصلاحیه‌های امنیتی با درجه‌های حیاتی و مهم را اعمال کنند. درجه اهمیت ۱۰ مورد از این آسیب‌پذیری‌ها “حیاتی” (Critical)  و ۷۲ مورد “مهم” (Important)  است.

یکی از این اصلاحیه‌ها برای ضعفی از نوع Memory Corruption در مرورگر Internet Explorer است، که مهاجمان با استفاده از آن، کاربران را  به یک صفحه حاوی کد Exploit هدایت می‌کنند. گروهی از مهاجمان، از اواسط بهمن ماه، برای نصب یک Backdoor سفارشی روی اهداف خود، از این آسیب‌پذیری، استفاده کرده‌اند. همچنین چندین آسیب‌پذیری در سرویس DNS سیستم عامل Windows و ۱۵ نرم‌افزار شرکت مایکروسافت، با اصلاحیه‌های این شرکت، ترمیم شده است.

چگونگی ترمیم چهار آسیب‌پذیری بحرانی روز-صفر و همچنین آسیب‌پذیری  “اجرای کد به صورت از راه دور” در نسخ مختلف Microsoft Exchange  نیز ۱۰ روز قبل به‌صورت اضطراری و خارج از برنامه انتشار یافته است. فهرست کامل آسیب‌پذیری‌های ترمیم شده و نکات فنی مربوط به مجموعه‌اصلاحیه‌های این ماه مایکروسافت، در پایگاه اینترنتی مرکز مدیریت راهبردی افتا در این لینک منتشر شده است.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *