اخبار 29 13 آذر 14004:42 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

نباید اهمیت انتخابات کوچک‌انگاری شود

نباید اهمیت انتخابات کوچک‌انگاری شود

ایسنا/کرمانشاه رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه با بیان اینکه تحقق مشارکت حداکثری نیاز به گفتمان سازی و تولید جریان فکری دارد، از رسانه‌ها و نخبگان خواست با پرداخت به اهمیت و قدرت انتخابات، کارکردهای این فرآیند مهم را برای جامعه بازپردازی کنند.

 حسین خوش اقبال در جلسه ستاد انتخابات استان کرمانشاه از انتخابات به عنوان فرصتی ارزشمند برای تغییر ریل اداره کشور مطابق خواست عمومی یاد کرد و گفت: حضور مردم پای صندوق های رای عصاره و بن مایه جمهوریت نظام اسلامی است و انتخابات، گزینه بی نظیر برای صلاح و سعادت ملت است.

وی تحقق مشارکت حداکثری را علاوه بر فراهم شدن مقدمات، مستلزم گفتمان سازی و تولید جریان فکری دانست و گفت: باید ارزش‌ها و کارکردهای عمیق و تحول‌آفرین انتخابات را برای مردم بازپردازی کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه تصریح کرد: معاندان و بدخواهان با دمیدن در فضای ناامیدی به دنبال ایجاد افسردگی سیاسی و انتخاباتی هستند، چرا که از انتخابات ضربه خورده‌اند.

خوش اقبال با یاد کردن از انتخابات به عنوان فرصت عبور از بحران‌ها، افزود: در ادوار گذشته انتخابات و هنگامی که حتی در باور تحلیلگران هم نمی گنجیده، ریل و مسیر کشور تغییر کرده و معادلات را برهم زده است.

رئیس ستاد انتخابات استان تاکید کرد: نباید گذاشت این فرایند و ابزار مهم با سیاه نمایی ها و یاس پراکنی ها کوچک انگاری شده و فرصت آن به راحتی از دست برود.

وی انتخابات را یک منفعت عمومی مستمر دانست و گفت: برخی تصمیمات از جانب روسای جمهور تا چند نسل آینده را متاثر از خود کرده است. دریافت این منفعت و بازنمایی ارزشها و کارکردهای آینده ساز و تحول آفرین آن کار نخبگان، متفکران و رسانه ها است.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *