اخبار 31 15 آذر 14005:52 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

آزادی ۸۶ زندانی جرائم غیر عمد در گلستان

آزادی ۸۶ زندانی جرائم غیر عمد در گلستان

ایسنا/گلستان رئیس‌کل دادگستری گلستان گفت: ۸۶ زندانی جرائم غیر عمد و مالی امروز با گذشت شاکیان و کمک ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در استان گلستان آزاد شدند.

هادی هاشمیان در مراسم متمرکز آزادی این محکومان در زندان گرگان اظهار کرد: ۶۸۰ میلیون تومان از طلب این بدهکاران را ستاد اجرایی فرمان امام (ره) استان تأمین کرد و مابقی بدهی را نیز طلبکاران بخشیدند. با آزاد شدن این افراد، شمار مددجویانی که از ابتدای امسال آزاد شدند به ۴۱۲ نفر رسید.

وی افزود: بدهی این افراد حدود ۹۹ میلیارد تومان بود که با پادرمیانی شورای حل اختلاف و مددکاران زندان‌های گرگان و گنبدکاووس آزاد شدند.

رئیس‌کل دادگستری گلستان بیان کرد: ۶۵ میلیارد تومان از طلب این افراد را شاکیان در اقدام خیرخواهانه و بزرگوارانه بخشیدند و مابقی این طلب نیز یا دادخواست اعسار محکومان و رای دادگاه، تقسیط شد و ۹ میلیارد تومان باقی‌مانده این طلب نیز با کمک ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، بنیاد مستضعفان، ستاد دیه، سازمان بسیج حقوقدانان گلستان و خیران به‌صورت بلاعوض و وام تأمین شد.

به گزارش ایسنا به نقل از دادگستری گلستان، هاشمیان با بیان این‌که هم‌اکنون نیز ۱۵۴ مددجوی جرائم غیر عمد و ناتوان از پرداخت بدهی، چشم‌انتظار کمک هم استانی‌ها برای آزادی و بازگشت به آغوش خانواده‌هایشان هستند، گفت: پیش‌بینی می‌کنیم با کمک مردم تا پایان امسال، شمار مددجویانی که طعم آزادی را می‌چشند به ۵۰۰ نفر برسد.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *