اخبار 32 17 آذر 14004:13 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
کپی شد!
0

تعریف 18 مگاپروژه برای کریدور/ اجرای پروژه ها 12 هزار میلیارد تومان نیاز دارد

تعریف 18 مگاپروژه برای کریدور/ اجرای پروژه ها 12 هزار میلیارد تومان نیاز دارد 
به گفته مشاور طرح کریدور گردشگری بیستون – تاق بستان، 18 مگا پروژه و 25 پروژه کوچک گردشگری برای اجرایی شدن و واگذاری به سرمایه گذاران بخش خصوصی در این کریدور تعریف شده است.
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، فریدون گازرانی در کارگروه گردشگری استان کرمانشاه که امروز(29 فروردین) در سالن تدبیر استانداری برگزارشد، بااشاره به آغاز مطالعات فاز صفر پروژه کریدور گردشگری بیستون به تاق بستان در سال 91، اظهار کرد: پس از اتمام این مرحله، کار مطالعات پروژه در فازهای بعدی تا دوسال پیش متوقف بود، اما از این سال پروژه مجدد فعال و وارد مطالعات فاز یک شدیم.
وی بابیان اینکه در این مرحله آشفتگی های بصری و بی نظمی هایی که در مسیر پروژه وجود دارد مورد بررسی قرار گرفت، عنوان کرد: وجود نخاله های ساختمانی، نامنظمی گاردریل ها، سوغات سراها، دستفروشان، عدم وجود پیاده راه و… از جمله این مشکلات بود که طرح ساماندهی را برای آنها در نظر گرفتیم.
مشاور این پروژه تصریح کرد: همچنین تمام ظرفیت های تاریخی و گردشگری که در این مسیر وجود دارد مانند تاریخ معماری، نظامی، کشاورزی، فرهنگی، مذهبی و… را در کنار الگوها و جاذبه های دیگر گردشگری مورد توجه قرار دادیم.
وی بابیان اینکه مساحت پروژه گردشگری بیستون به تاق بستان هفت هزار و 18 هکتار و طول آن 30 کیلومتر است، گفت: از مجموع تمام اراضی که در این منطقه وجود دارد، حدود 20 درصد یعنی هزار و 400 هکتار زمین خالی و ساخته نشده است که برای این زمین ها پروژه گردشگری تعریف کرده ایم.
گازرانی تاکید کرد: جمعا حدود 18 مگا پروژه گردشگری مانند مجموعه های پذیرایی تفریحی، باغ رستوران ها، شهربازی و… را برای این مسیر تعریف کرده ایم.
وی بابیان اینکه حدود 25 پروژه گردشگری کوچک نیز برای این کریدور تعریف شده، عنوان کرد: این پروژه ها در 12 قالب تفریحی، فرهنگی، روستایی، ورزشی، طبیعت گردی و… تعریف شده اند.
مشاور  پروژه میزان کل اعتبار مورد نیاز برای اجرای پروژه های گردشگری مسیر بیستون به کرمانشاه را 12 هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: تنها پنج درصد از این اعتبار که آن هم برای زیرساخت ها است توسط دولت تامین می شود و مابقی توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری خواهد شد.
مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *