اخبار 34 20 آذر 14006:26 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

احمدی: زنده نگاه داشتن یاد شهدا تکلیف شرعی ماست

احمدی: زنده نگاه داشتن یاد شهدا تکلیف شرعی ماست

جلسه ستاد دومین کنگره شهدای ورزش کشور امروز به ریاست عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در محل این وزارتخانه تشکیل شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از  وزارت ورزش و جوانان، مهدی میر جلیلی رییس سازمان بسیج ورزشکاران در ابتدای جلسه ستاد اجرایی دومین کنگره شهدای ورزش کشور که قرار است اسفندماه سال 1400 برگزار شود اظهار کرد: اولین کنگره شهدای ورزش کشور در سال 94 برگزار شد و مورد تایید مقام معظم رهبری قرار گرفت و ایشان تشکر کردند و تاکید رهبر معظم انقلاب این است که معرفی شهدای ورزشکار به نسل جوان اقدام موثری است که در راستای تقویت روحیه انقلابی انجام می شود و باید استمرار یابد .

رییس سازمان بسیج ورزشکاران به تشریح فعالیت این ستاد پرداخت و اظهار کرد: برنامه‌ریزی لازم برای تقویت ساختار اجرایی این ستاد صورت گرفته و با هم افزایی و هم گرای در جلسات ستاد به سمت برگزاری مطلوب این رویداد فرهنگی پیش خواهیم رفت.

عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی با اشاره به تقارن سالروز وفات حضرت زینب کبری سلام الله علیها از این بانوی بزرگ اسلام به عنوان پیام آور کربلا نام برد و تصریح کرد: اقدام حضرت زینب سلام الله علیها به عنوان پیام آور حماسه کربلا این نهضت را در اسلام برای همیشه ماندگار کرد و تقارن این مناسبت با برگزاری جلسه ستاد دومین کنگره شهدای ورزش کشور را به فال نیک می‌گیریم.

رییس ستاد برگزاری دومین کنگره شهدای ورزش کشور با اشاره به این سخن که ” آنان که به شهادت رسیدند کار حسنی کردند و آنان که ماندند باید کار زینبی کنند”، ادامه داد: کار زینبی در شرایط کنونی مصداق زنده نگاه داشتن یاد شهدا و معرفی انها به نسل جوان است که رهبر معظم انقلاب هم همواره تاکید داشتند که یاد شهدا را زنده نگاه دارید و هر مسئولی در هر جایگاهی وظیفه دارد که اجازه ندهد غبار فراموشی روی مرام شهدا بنشیند و و این مهم تکلیف شرعی، وجدانی و اخلاقی است.

احمدی تاکید کرد: با زنده نگاه داشتن یاد شهدا،کارمان را در مسیر درست قرار داده و به کارهای خود برکت می دهیم و اعتقاد داریم هر مجموعه ای در کار تخصصی خودش یاد و نام شهدا را محور قرار دهد،خیر و برکت ان بی پایان خواهد بود و اثربخشی ان کار بیشتر می شود.

در این جلسه بحث و بررسی با هدف بهبود شرایط برای برگزاری این کنگره صورت گرفت و سردار اذرنوش،سردار یزدانی همچنین سید محمد شروین اسبقیان فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت ورزش و جوانان و کاوه احمدی مدیرکل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان و دیگر نمایندگان ارگان های مختلف به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پرداختند.

کنگره شهدای ورزش کشور در سال 94 با شناسایی پنج هزار شهید برگزار شد و قرار است برای دومین بار در اسفندماه سال 1400 هم برگزار شود.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *