اخبار 34 20 آذر 14007:24 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

افتتاح ۱۶ پروژه میراث‌فرهنگی و گردشگری در آذربایجان شرقی

افتتاح ۱۶ پروژه میراث‌فرهنگی و گردشگری در آذربایجان شرقی

ایسنا/آذربایجان شرقی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی گفت: ۳۰۰ پروژه مرمتی در استان طی سال ۹۹ به بهره‌برداری رسیده است.

احمد حمزه‌زاده در حاشیه چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع‌دستی با بیان این‌که طی سال 99 سند تدبیر و توسعه گردشگری استان تدوین شده است، اظهار کرد: با تدوین این سند که در مشورت با متخصصان امر به سرانجام رسیده است، نقاط قوت و ضعف پروژه‌های عمرانی زیرساختی در حوزه گردشگری، میراث ‌فرهنگی و صنایع‌ دستی در کنار بخش‌های آموزش و بازاریابی و تبلیغات مورد بررسی قرار گرفته و نقشه راه آن‌ها مدون شده است.

وی با اعلام این‌که دستاوردهای اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی در سال 99 بسیار چشمگیر بوده است، ادامه داد: طی این مدت شهر اهر به‌ عنوان شهر ملی ورنی و شهر اسکو به‌عنوان شهر ملی چاپ کلاقه‌ای ثبت ملی شدند.

وی، تعداد پروژه‌های مرمتی استان طی سال جاری را 300 پروژه اعلام و خاطر نشان کرد: این پروژه‌ها با اعتباری بالغ‌بر 500‌ میلیاد ریال از اعتبارات استانی و 1500‌میلیارد ریال از اعتبارات مشارکتی دستگاه‌های عمومی مانند شهرداری‌های منطقه آزاد و مردم به ثمر رسیدند.

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی، حمزه زاده تشکیل انجمن خیران حوزه میراث ‌فرهنگی در بحث بازسازی مرمت و حفاظت از آثار تاریخی را از دیگر دستاوردهای اداره‌کل استان دانست و افزود: تا کنون 50 حکم مرمتی نیز از معاونت میراث‌فرهنگی کشور دریافت کرده‌ایم.

وی در رابطه با حوزه سرمایه‌گذاری نیز گفت: امسال بالغ‌بر 95 پروژه در حال ساخت داریم که حجم کل سرمایه‌گذاری در حال اجرا در استان در بخش میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بالغ‌بر 10هزار میلیارد ریال است.

وی با بیان این‌که در حال حاضر 24 پروژه در استان افتتاح شده است، عنوان کرد: «16 پروژه نیز آماده افتتاح است که طی هفته آینده  با حضور دکتر مونسان در شهر تبریز و شهرهای اطراف آن به بهره‌برداری خواهند رسید.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی آذربایجان شرقی ارزش این پروژه ها را هشت هزار میلیارد ریال اعلام کرد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *