اخبار 34 20 آذر 14007:45 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

محدودیت‌های بین استانی، مسافرت با اتوبوس را افزایش داد

محدودیت‌های بین استانی، مسافرت با اتوبوس را افزایش داد

ایسنا/البرز معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای البرز گفت: با توجه به اینکه در صورت اعمال محدودیت مجدد شاهد افزایش تعداد مسافران خواهیم بود، این آمادگی وجود دارد تا با تمام ظرفیت در خدمت مردم باشیم.

سید اسماعیل امیرزاده در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اعمال محدودیت تردد برای برخی از استان‌های کشور در روزهای پایانی سال  اظهار کرد: در مرحله قبلی اعمال طرح محدودیت تردد بین استانی، شاهد افزایش ۳۰ تا ۳۵ درصد مسافران اتوبوس بودیم.

وی ادامه داد: با توجه به در پیش بودن تعطیلات نوروزی، به همه شرکت‌های حمل و نقل مسافر خود ابلاغ کرده‌ایم که با تمام ظرفیت خود نسبت به جابجایی مسافران اقدام کنند.

وی توضیح داد: همه ساله از ۲۵ اسفندماه تا ۱۵ فروردین شاهد افزایش تعداد مسافران نوروزی هستیم که اغلب آنها البرز را به سمت سایر استان‌ها ترک می‌کنند.

این مسئول اضافه کرد: با توجه به اینکه در صورت اعمال محدودیت مجدد شاهد افزایش دوباره تعداد مسافران خواهیم بود، این آمادگی وجود دارد تا با تمام ظرفیت در خدمت مردم باشیم.

وی با اشاره به اینکه پروتکل‌های بهداشتی در اتوبوس‌ها و خودروهای سواری بین شهری به طور کامل رعایت می‌شود، اضافه کرد: استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی برای همه مسافران الزامی است. در حال حاضر اتوبوس‌ها با نیمی از ظرفیت و خودروهای سواری نیز با سه سرنشین مسافران را جابه جا می‌کنند.

امیرزاده تاکید کرد: در حال حاضر تعداد ناوگان حمل و نقل جاده ای جوابگوی مسافران است و در صورت کمبود احتمالی نیز امکان کمک گرفتن از دستگاه‌های مختلف وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه مسافران می‌توانند تا چند روز آینده بلیط سفر خود را به صورت اینترنتی و غیرحضوری خریداری کنند، گفت: هنوز قیمت بلیط برای ایام نوروز از شورای ترافیک کشور ابلاغ نشده و به محض اعلام، امکان خرید اینترنتی بلیط برای مسافران ایجاد می‌شود.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *