اخبار 34 20 آذر 14004:17 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

معرفی نفرات برگزیده پنجمین سوگواره ملی میعادگاه عاشورایی دانشجویان

معرفی نفرات برگزیده پنجمین سوگواره ملی میعادگاه عاشورایی دانشجویان

ایسنا/زنجان پنجمین سوگواره ملی میعادگاه عاشورایی دانشجویان در دو بخش عمومی و ویژه و با معرفی نفرات برگزیده به کار خود پایان داد.

پنجمین سوگواره ملی میعادگاه عاشورایی دانشجویان که در دو بخش عمومی و ویژه برنامه‌ریزی شده بود، شامگاه دیروز (۹ اسفندماه) با برگزاری آیین اختتامیه به کار خود پایان داد که بخش عمومی شامل شعر، نثر، عکس، قطعات صوتی و تصویری عاشورایی و بخش ویژه نیز شامل روضه‌های خانگی، وقف و همدلی مومنانه و شهدای مدافعان سلامت بود.

برای بخش عمومی، شعر سعید مبشر از دانشگاه تهران رتبه اول را کسب کرد. آثار هیچ کدام از شرکت‌کنندگان نتوانست برای رتبه دوم توجه داوران را جلب کند ولی شکیبا غفاریان از دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود و محمد زارعی از دانشگاه پیام‌نور دلیجان به طور مشترک رتبه سوم را کسب کردند.

در بخش ویژه شعر، محسن کاویانی با محوریت روضه‌های خانگی از دانشگاه قم در جایگاه اول ایستاد و فاطمه بیرانوند با محوریت مدافعان سلامت از دانشگاه پیام‌نور البرز و علی سلیمانیان با محوریت وقف و همدلی از دانشگاه پیام‌نور زرین‌شهر به ترتیب رتبه دوم و سوم را کسب کردند.

در بخش ویژه نثر با محوریت روضه‌های خانگی، سمیرا یکه‌تاز از دانشگاه پیام‌نور تهران جنوب و نسرین کرم‌زاده با محوریت مدافعان سلامت از دانشگاه زنجان برگزیده شدند. در بخش عمومی نیز داوران اثری را برای رتبه اول انتخاب نکردند. همچنین داوران اثر غلام‌عباس حسینی (کشور افغانستان) از دانشگاه اصفهان را برای رتبه دوم و اثر محمدجواد نادری از دانشگاه رازی کرمانشاه را نیز برای رتبه سوم انتخاب کردند.

بر اساس جلسه شورای داوران، مهدی فیض‌اللهی از دانشگاه علمی‌کاربردی تهران، نسرین نوایی از دانشگاه دختران سبزوار، پوریا ترابی از دانشگاه آزاد اسلامی تاکستان، حسین آذر از دانشگاه پیام‌نور نیشابور و مهدی عقیقی از دانشگاه اقبال لاهوری مشهد با رتبه یکسان، برگزیدگان بخش عمومی عکس شدند.

در بخش عمومی، اثر سعید نجاتی از دانشگاه ایگی ترکیه حائز رتبه اول شد. هیچ اثری از نظر داوران نتوانست مقام دوم را کسب کند و مقام سوم به طور مشترک به آثار  فاطمه جهرمی از دانشگاه علوم‌پزشکی جهرم و علی سوری از دانشگاه آزاد اسلامی شهر قدس رسید. در بخش ویژه نیز رضا اوصانلو از دانشگاه علوم و تحقیقات و حسین ملهونی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان برگزیده شدند.

بنا به اعلام دبیرخانه پنجمین سوگواره ملی میعادگاه عاشورایی دانشجویان، در این دوره ۳۰۱۸ اثر به دبیرخانه سوگواره ارسال شد که شامل ۱۱۶۵ اثر در بخش شعر، ۷۸۵ اثر در بخش نثر، ۶۸۱ اثر در بخش عکس و ۳۸۷ اثر در بخش قطعات صوتی و تصویری، دریافت شده بود.

گفتنی است، در آیین اختتامیه این سوگواره ملی از مجموعه آثار منتخب شعر و نثر با عنوان «خورشید ضمیران» رونمایی شد.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *