اخبار 34 20 آذر 14006:44 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

کشف هزاران عدد انواع مواد محترقه در تهران

کشف هزاران عدد انواع مواد محترقه در تهران
عکس آرشیوی است.

پلیس تهران بزرگ با انجام دو عملیات جداگانه حدود ۹۰۰ هزار انواع مواد محترقه را کشف کرد.

به گزارش ایسنا سرهنگ کارآگاه علی ولی پور گودرزی – رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ – اظهارکرد: دوم اسفند ماه خبری مبنی بر توزیع مواد محترقه قاچاق توسط راننده یک دستگاه خودروی پیکان وانت  در بازار دریافت شد.

وی افزود: با دریافت این خبر، تحقیقات پلیسی آغاز شد و کارآگاهان به دست آوردند متهم با استفاده از یک دستگاه خودروی پیکان وانت مواد محترقه قاچاق را به مخفیگاهش در کیانشهر انتقال می دهد سپس آن را در سطح بازار توزیع می کند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی با اشاره به اینکه کارآگاهان در گشت زنی های هدفمند در محدوده کیانشهر خودروی متهم را شناسایی کردند، گفت: در بررسی از داخل خودرو ۸۱۰ هزار انواع مواد محترقه قاچاق کشف و متهم به همراه مواد محترقه کشف شده به پلیس امنیت اقتصادی منتقل شد.

وی در انتها خاطر نشان کرد: کارشناسان ارزش ریالی اموال مکشوفه را یک میلیارد ریال برآورد کرده اند.

کشف ۸۵ هزار عدد انواع مواد محترقه در عبدل آباد

سردار علی ذوالقدری – رئیس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ – اظهارکرد: در پی دریافت خبری مبنی بر نگهداری از تعداد زیادی انواع مواد محترقه در منزلی مسکونی در “عبدل آباد”، بررسی موضوع در دستور کار ماموران پایگاه دهم پلیس امنیت عمومی تهران  قرار گرفت.

وی افزود: ماموران در ابتدا با انجام اقدامات پلیسی از صحت خبر مطمئن شدند سپس با هماهنگی مقام قضائی به محل مورد نظر اعزام شدند و در بازرسی از انبار این ساختمان ۸۵ هزار و ۸۰۰ عدد انواع موادمحترقه غیرمجاز را کشف کردند.

رئیس پلیس امنیت عمومی تهران با اشاره به دستگیری یک نفر در این رابطه اظهارکرد: با هماهنگی های قضائی انبار ساختمان پلمب شد و متهم برای سیر مراحل قضائی در اختیار مراجع قضائی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری پلیس ذوالقدری در پایان با اشاره به اینکه بر اساس قانون مجازات اسلامی هر کس موجب اخلال در نظم و آرامش عمومی شود، متحمل مجازات حبس از سه ماه تا یک سال خواهدبود، گفت: علاوه بر مجازات تعزیری مندرج در قانون اگر نگهداری، دپو کردن و استفاده از مواد محترقه موجب وارد شدن خسارت بر سایر افراد شود، مقصر مسئول است و می بایست خسارت وارده بر افراد را جبران کند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *