اخبار 34 20 آذر 14005:27 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

کمبود مواد اولیه، چالش تولیدکنندگان در قزوین

کمبود مواد اولیه، چالش تولیدکنندگان در قزوین

ایسنا/قزوین استاندار قزوین گفت: تولیدکنندگان استان با کمبود مواداولیه مواجه هستند که این امر چالش‌هایی را برای تولید ایجاد کرده است.

هدایت‌الله جمالی‌پور در نشست فعالین اقتصادی و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید که شنبه شب ۹ اسفند در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شد اظهار کرد: قزوین یکی از استان‌های مهم و صنعتی کشور است و شرکت‌های بنامی همچون پارس‌خزر، کاچیران و سپهر الکتریک در آن قرار دارد.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۳۵۰۰ واحد صنعتی در استان فعالیت دارند و این اهمیت استان را در حوزه‌های صنعتی نشان می‌دهد. علی رغم مشکلاتی که تحریم‌ها ایجاد کرده است قزوین در عرصه صنعتی متقاضی زیادی دارد.

استاندار قزوین با بیان اینکه نزدیکی به پایتخت و موقعیت جغرافیایی قزوین از مزایای استان به شمار می‌رود، خاطرنشان کرد: قزوین یکی از استان‌های دارای پتانسیل در بخش‌های کشاورزی، گردشگری و صنعت است و تمامی این بخش‌ها ظرفیت‌های بی‌بدیلی برای اقتصاد استان فراهم کرده است.

وی عنوان کرد: به این باور رسیده‌ایم که مهم‌ترین وظیفه ما این است که در خدمت تولید باشیم؛ مقام معظم رهبری چندسالی است که شعارهای سال را اقتصادی انتخاب می‌کنند که این نشان از اهمیت بخش تولید دارد؛ در راستای تحقق این شعارها باید با جدیت فعالیت کنیم چراکه در جنگ تمام عیار اقتصادی قرار داریم.

جمالی‌پور با بیان اینکه تولیدکنندگان افسران جبهه اقتصادی هستند، تصریح کرد: در استان قزوین ستاد پشتیبانی جنگ اقتصادی تشکیل شده است تا پشتیبان افسران جنگ اقتصادی باشیم و آنان را در امر تولید یاری می‌کنیم.

وی متذکر شد: بین دولت و دستگاه‌ قضایی و نمایندگان مجلس در استان قزوین همدلی و همراهی خوبی وجود دارد که این امر باعث موفقیت استان شده است. استان قزوین علی‌رغم تعدد واحدهای صنعتی کمترین بحران کارگری را دارد و زمانی که مشکلی پیش می‌آید همه برای رفع مشکل بسیج می‌شویم.

استاندار قزوین در پایان گفت: تولیدکنندگان با کمبود مواداولیه مواجه هستند که چالش‌هایی را برای تولید ایجاد کرده است.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *