اخبار 34 20 آذر 14008:45 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

کمبود ۳۵ مربی تربیتی، مشاور و مراقب سلامت در مدارس مهریز

کمبود ۳۵ مربی تربیتی، مشاور و مراقب سلامت در مدارس مهریز

ایسنا/یزد معاون پرورشی و فرهنگی مدیریت آموزش و پرورش مهریز با اشاره به کمبود مربی تربیتی، مشاور و مراقب سلامت در مدارس این شهرستان، بر لزوم همراهی خیرین در کنار مسئولان با مجموعه آموزش و پرورش در این باره تاکید کرد.

« هدایت دهقانی‌زاده» به مناسبت هفته تربیت اسلامی(هشتم تا چهاردهم اسفند) روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مدارس دخترانه و پسرانه مقاطع مختلف تحصیلی این شهرستان در حوزه شهری و روستایی به ۳۵ مربی تربیتی، مشاور و مراقب سلامت نیاز دارند که برای حل این مشکل، مکاتبه و پیگیری‌های لازم صورت گرفته است.

وی با اشاره به این که هم‌اکنون در مجموع ۷۹ مربی، مشاور و مراقب سلامت با مدارس شهرستان همکاری دارند، ادامه داد: برای انجام امور فرهنگی و پرورشی و نظارت بر مسایل بهداشتی دانش‌آموزان، نیاز به تامین نیروی انسانی کافی است که امیدواریم هرچه سریعتر این موضوع محقق شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: امسال به مناسبت هفته تربیت اسلامی، برنامه‌های مختلفی با توجه به شیوع ویروس کرونا با رعایت نکات بهداشتی پیش‌بینی شد که اهم آنها حضور مربیان و مشاوران در نماز جمعه، تجلیل از دستگاه‌های فرهنگی همکار با امورتربیتی، تجلیل از دانش‌آموزان فعال و اقدام‌های تربیتی در فضای مجازی است.

دهقانی‌زاده اظهار کرد: کمبود نیروی مجرب تربیتی و بودجه اهم مشکلات پیش‌ روی فعالیت‌های تربیتی مدارس شهرستان است که برای حل معضل موجود باید خیران در کنار مسئولان با همکاری آموزش و پرورش اقدام کنند که البته در این ارتباط تعامل خوبی از سوی این نهاد در شهرستان وجود دارد.

وی به اهمیت فعالیت فرهنگی و تربیتی و حضور دانش‌آموزان در مسابقات مختلف اشاره کرد و یادآور شد: مسابقات قرآن و عترت در سال تحصیلی‌جاری با حضور دو هزار دانش‌آموز دختر و پسر تمامی مقاطع تحصیلی شهرستان مهریز برگزار شد که ۱۴۰ نفر در سطح شهرستان و ۴۱ نفر نیز در بین دانش‌آموزان تمامی استان صاحب رتبه‌های برتر شدند و از این تعداد ۱۲ نفر رتبه اول، پنج نفر رتبه دوم و ۲۴ نفر نیز رتبه سوم را کسب کردند.

معاون پرورشی آموزش و پروزش مهریز همچنین اضافه کرد: راهیابی دو نفر از دانش‌آموزان منطقه به مسابقات کشوری و کسب پنج رتبه در میان دانش‌آموزان استان‌ها در مسابقات قرآنی امسال، بخشی از افتخار محسوب می‌شود و نشان‌دهنده ظرفیت خوب فرهنگی و دینی در بین آنهاست.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *